Leopard žádá být uznán - JAROSLAV DUŠEK (ukázka VĚDOMÉ TĚLO)

Dojemný příběh ve skvělém podání J ardy, a také o neomezeném potenciálu zvířat i lidí, o potřebě přijmutí a obejmutí… Uf! – Síla. – Krásná ukázka z akce „Nedělní jízda - Beseda s Jardou Duškem - Vědomé tělo“ pod záštitou Terezy Winklerové Tvarůžkové, Rožnov pod Radhoštěm, 15. 6. 2014. Dalšími hosty byli Peter Živý, Vladimíra Šubertová , Rena Milgrom, Roman Sasko, Šárka Provazníková. - Improvizační hudba manželé Plecháčkovi.    


Jaroslav Dušek: MODLITBA ZA SVOBODU (z knihy toltécké moudrosti Čtyři dohody)
Dnes tě, Stvořiteli vesmíru, žádáme, abys k nám přišel a sdílel s námi silné spojení lásky. Víme, že tvým skutečným jménem je Láska, že být s tebou ve spojení znamená sdílet stejné vibrace, stejnou frek¬venci, jíž jsi ty, protože jsi jedinou věcí, která ve vesmíru existuje. ...... Děkujeme ti za všechno, co dnes dostaneme, zvláště za svobodu být tím, kým doopravdy jsme. Amen...
( Použito z knihy Čtyři dohody - DON MIGUEL RUIZ)

Jaroslav Dušek - ČTYŘI DOHODY (záznam představení)

Geniální Duškovo představení na motivy knihy Čtyři dohody dona Miguela Ruize. Kniha moudrostí starých Toltéků, aplikovaná na naši dnešní dobu a naše deformace. Dušek apeluje na naše vnitřní osvobození, připomíná nám základní principy lidství, a to vše nesmírně humornou a laskavou formou. -- Představení, jehož myšlenky by se měly stát součástí osnov již základních škol, a nezbývá než věřit, že tomu tak již brzy bude. :-)


JAROSLAV DUŠEK - o ŠTĚSTÍ a ŠAMANISMU

Schopnost být šťastni máme všichni od narození. Je štěstí konkrétní podobou života nebo život sám? Odpovídají psychologové Cyril Höschl, Michal Vančura, herec Jaroslav Dušek a další...


Když kámen promluví - Jaroslav Dušek (ukázka z dokumentu)

Skvělý a inspirativní dokument Viliama Poltikoviče představuje originální duchovní cestu herce, baviče a svébytného filozofa Jaroslava Duška. Celý dokument (cca 75 minut) je k zakoupení na DVD u režiséra nebo vydavatelů: www.maitrea.cz


Jaroslav Dušek - O ČASE, PŮSTU, VODĚ A KAMENECH (Chotěboř, 29.5.2011)

Závěr povídání Jaroslava Duška a režiséra Viliama Poltikoviče na Festivalu záhad a tajemna v Chotěboři, po projekci jejich společného filmu Když kámen promluví...
IGOR: Vtipné, otevřené a inspirativní povídání laskavě hovorného Jardy a přelaskavě stručného Viliama. V závěru krásná pasáž o jejich setkání, o přátelství vůbec. Dojemně obyčejné, a zároveň hluboké a moudré... Jsem rád, že jsem tam byl a že jsem to natočil. Skvělé zakončení chotěbořského víkendu s duchovnem, záhadami a esoterikou... Tedy s věcmi, které pro nás postupně přestávají být ZÁHADAMI... Naštěstí.


Jaroslav Dušek - DŮM Z HLÍNY A ŘEČ KAMENŮ (Chotěboř, 29.5.2011)
První část besedy spolu s režisérem Viliamem Poltikovičem o alternativním způsobu života i myšlení na Festivalu záhad a tajemna v Chotěboři, po projekci jejich společného filmu Když kámen promluví...
IGOR: Až teď zveřejňuju prvou část ze skvělé besedy Jardy a Viliama, kterou už znáte v její druhé části pod názvem „Jaroslav Dušek - O ČASE, PŮSTU, VODĚ A KAMENECH", kterou dodnes vidělo na YT cca 60 000 lidí... Vtipné, otevřené a inspirativní povídání laskavě hovorného Jardy a přelaskavě stručného Viliama. ... Jsem rád, že mi tento záznam prvé části, na které jsem do 55. minuty osobně nebyl, poskytl ke zveřejnění pořadatel a neúnavný organizátor těchto akcí z Chotěboře milý Milan Knob. :-) Jednalo se o skvělé zakončení chotěbořského víkendu s duchovnem, záhadami a esoterikou... Tedy s věcmi, které pro nás postupně přestávají být ZÁHADAMI... Naštěstí.

Jaroslav Dušek hostí MUDr.Jana Hnízdila (Divadlo Kampa: Duše K, 19.7. 2011)

Myslíte na své ZDRAVÍ? - Tak myslete JINAK! - Pokud se chcete VELMI POBAVIT a zároveň VELMI POUČIT, neváhejte! Skvělé video s dvěma originálními a úžasnými lidmi. Kéž by nás takto myslelo víc. Však všeho do času... :-)))
Jaroslav Dušek hostí lékaře Jana Hnízdila. - Přímý přenos portálu ČT24 z Divadla Kampa, kde se setkává se Jaroslav Dušek svými hosty pod názvem Duše K dne 19.7. 2011.


Jaroslav Dušek a Pjér la Šé'z - Duše K, Divadlo Kampa, 24.2. 2012
Další vynikající večer z Divadla Kampa, kam si herec, moderátor a zvídavý člověk Jaroslav Dušek tentokrát pozval svého spoluhráče z formace Malá Vizita, psychologa a hudebníka vystupujícího pod pseudonymem Pjér la Šé'z. Při večerech Duše K není nic vyloučeno a nic naplánováno. Jak celý večer dopadl, může divák, zjistit v tomto video-záznamu, který byl převzat z portálu ČT24.
Pjér la Šé'z je psycholog, terapeut se sympatiemi k C. G. Jungovi. Jako divadelník se nejvíce uplatňuje ve spolupráci s Jaroslavem Duškem v představeních Malé Vizity, dále Čtyři dohody, Pátá dohoda, Škola Malého stromu atd., jako spisovatel se uvedl publikacemi Indián - zpráva o archetypu, Den svatého Ignora, Cesta a v současné době připravuje k vydání hlubinnou studii Psychologie souhlasu.

 


1) Jaroslav Dušek a tajemný esoterik Karel v Dobrém jitru ČR2, 11. června 2006

Naprosto famózní průnik alternativního myšlení do hlavního média - stanice Českého rozhlasu. Tři hodiny pořadu, kam neprozřetelně zvali Jardu, aby rozmlouval o blízkosti Země, matky Gayi, se svými blízkými, a kam on prozřetelně pozval kamaráda mystika Karla. Mělo to naprosto mimořádný ohlas u posluchačů a ČR byl donucen to vyvěsit na svých webových stránkách.
IGOR: Odtud jsem to stáhl a dávám na Gossscha1, kam to patří! :-) Jarda mi teď v Chotěboři říkal, že tím to v Rozhlase skončilo, prý mu poděkovali a už se nepozvali. Příznačné. Ale díky moc za tenhle průnik, průsak! :-) Je to prostě skvělé. -- Toho Karla znám, jednou mě k němu Jarda vzal do jakési minigarsonky na Praze 7, kterou obýval s půvabnou svou ženou. Tehdy na mne ještě byly jeho názory „moc"... Buď se uklidnil, učinil srozumitelnějším, nebo zůstal stejný a vyvinul jsme se já, my. K lepšímu... Jako že to lépe chápeme a Pravdu a Podstatu v tom poznáváme. Díky Jardo a Karle!


2) Jaroslav Dušek a tajemný esoterik Karel v Dobrém jitru ČR2, 11. června 2006

3) Jaroslav Dušek a tajemný esoterik Karel v Dobrém jitru ČR2, 11. června 2006