Klenot skutečné moudrosti - režie: Igor Chaun
Krátký hraný film z 90. let na téma duchovnosti - s komentářem autora. Film byl dodatečně sestřižen z materiálu, natočeného na hradě Karlštejn, původně pro reklamu na investiční fond Futurum Aurum. Fond byl následně vytunelován a vkladatelé přišli o peníze. Režisér z materiálu alespoň sestavil tento film - a dodnes lituje spolupráce, o které ovšem dopředu netušil, jak skončí. Co zbylo, je tento film v nákladné výpravě - za peníze střadatelů - natočený během tří nocí na magickém Karlštejně. Za kamerou stál Jan Malíř a hudbu poskytl Ondřej Soukup (z filmu Akumulátor). Režisér v tomto setřihu v jistém smyslu "vyvlastnil" natočené záběry původnímu komerčnímu kontextu (slogan původní reklamy zněl "odpovědnost za každou korunu") a sestavil z nich s pokorou nový tvar, ilustrující jeho vlastní potřebu a poznatky na cestě duchovního hledání, tedy téma, procházející jeho životem, klopýtáním, radostí i tvorbou.
Cesta do Indie, díl 1 - ÚŽAS, režie: Igor Chaun
Třídílný dokument Igora Chauna o nepochopitelném světě, který se nám jeví někdy jako pohádka a někdy jako peklo. -- Šokující výjevy současné Indie se střídají se zážitky bezbranných turistů a s obrazově stylizovanými pasážemi, připomínajícími duchovní tradici Indie. Zážitky z cesty Igora Chauna, Petra Čtvrtníčka a štábu ČT po Indii v roce 1998. - Díl prvý má název ÚŽAS, díl druhý SMÍŘENÍ, díl třetí VHLED. - A postupně jsme.: S Petrem Čtvrtníčkem na Ganze. - S indickými nebožtíky na kremačním břehu. - S Richardem Gerem v tibetské svatyni. - S dalajlamou mezi tibetskými uprchlíky. - V závěrečné meditaci pod Buddhovým stromem Bó.
Premiéra se konala na Letní filmové škole v Uherském Hradišti v červenci 1999. - Televizní premiéra se konala 8. dubna 2000 v rámci komponovaného pořadu ČT Dnes večer s Indií. Dokument se setkal se značným diváckým ohlasem.
Cesta do Indie, díl 2 - SMÍŘENÍ, režie: Igor Chaun
Třídílný dokument Igora Chauna o nepochopitelném světě, který se nám jeví někdy jako pohádka a někdy jako peklo.
Cesta do Indie, díl 3 - VHLED, režie: Igor Chaun
Třídílný dokument Igora Chauna o nepochopitelném světě, který se nám jeví někdy jako pohádka a někdy jako peklo.
Tibet, dalajlama, poselství - režie: Igor Chaun
Hodinový dokument o osudu Tibetu, dalajlamovi a jeho vztahu k Čechám a k Václavu Havlovi. Film vrcholí návštěvou filmového štábu Igora Chauna v severoindické Bódhgaji v lednu 1998, kde mu dalajlama poskytuje rozhovor o smylu lidského utrpení, osvětluje principy buddhistické filozofie a zasílá českému lidu poselství v jeho současné situaci... -- Dokument mapuje čínskou okupaci i zvláštní a neobvyklé vztahy a paralely, pojící nás s Tibetem. Komentář namluvil Radovan Lukavský a Vladimír Dlouhý.
SKUTEČNÝ SVĚT? - díl 1: Než ulehnete do svých rakví
Mystický cestopis Igora Chauna z Asie. -- Je tento náš svět skutečný? Končí s fyzickým tělem také život naší duše? -- Dokument byl natočen v koprodukci České televize a cestovní kanceláře Mandala léčitele a šamana Milana Calábka. Zážitky českých turistů při jejich pobytu v Thajsku, Nepálu a na Srí Lance jsou konfrontovány s dotáčkami z Prahy a s meditativními pasážemi, ve kterých zaznívají citáty z díla západních i východních filozofů: Alana Wattse, Stanislava Grofa, Paula Bruntona, Ádžana Čá, Taisena Dešimaru, Jacka Kornfielda... - Neobvyklý dokument se pokouší přimět diváka, aby "otevřel svou mysl" a přiblížil se východnímu pohledu na život, aby se otevřel exotice dalekých míst, nádherné přírodě, ale i buddhistické a hinduistické tradici, jak se po tisíciletí utvářela...
SKUTEČNÝ SVĚT? - díl 2: Jako sen, přízrak nebo květina
Druhá část mystického cestopisu Igora Chauna z Asie.
Buddhismus na Západě - móda nebo přesvědčení?
Režie: Igor Chaun. - Dokumentární pásmo (70 minut) o rostoucí oblibě buddhistické filozofie ve světě. Dokument láskyplně představuje smysl buddhismu. Byl vysílán jako závěrečná samostatná část komponovaného večera České televize, vysílaného 6.března 1999. Tématem čtyřhodinového bloku byla čínská okupace Tibetu a šíření buddhistického učení. Pořad obsahuje rozhovory s lidmi, kteří se o buddhismus v Čechách aktivně zajímají, přednášky buddhistických učitelů i ankety s pražskými chodci.
GEN: Stanislav Grof, režie: Igor Chaun
Portrét filozofa a psychiatra Stanislava Grofa pro cyklus společnosti FEBIO. - Grofovo osobní i duchovní hledání v oblasti lidského nevědomí a změněných stavů vědomí.
Ukázky z holotropního dýchání, které jako metodu navozující změněný stav vědomí Grof vytvořil v USA se svou ženou Christinou.
Stanislav Grof - rozhovor, režie: Igor Chaun
IGOR: Opět sahám do archivu a oprašuji materiál z natáčení se Stanislavem Grofem. Do dokumentu GEN pro FEBIO v roce 1994 se vešel jen zlomek, a tohle jsem si schoval. Doporučuji všem zájemcům o změněné stavy vědomí, holotropní dýchání, LSD a duchovní hledání vůbec...
Otec, matka a já... režie: Igor Chaun
Stylizovaný dokument na téma dětství a rodiče.. - Film získal cenu Českého literárního fondu za debut pro rok 1990, druhou cenu za kameru na Festivalu FAMU 1991, třetí cenu za dokumentární režii na Festivalu FAMU 1991, tamtéž hlavní cenu Zlatý Evžen za "přínosné dílo v oblasti kinematografie". Na mezinárodním festivalu filmových škol CILECT 1991 v Karlových Varech získal druhou cenu.
Kontakt
GOSCHA spolekPukšice 16
Uhelná Příbram
582 82 Golčův Jeníkov
IČO: 22769056
DIČ: CZ22769056
Igor Chaun
Ivana Vitáková
Dana Talácková
David Borůvka
goschatv.info@gmail.com
Navštivte náš
video kanál
Gosch aTV1
Přes 2 200 videí!
124 tisíc odběratelů!
61 milionů zhlédnutí!
Děkujeme, že přicházíte
nabrat inspiraci a posilu!