Eduard Tomáš: KDYŽ ZMĚNÍME SEBE, ZMĚNÍME SVĚT! (Život v pravdě, 1993)

Ukázka z filmu ŽIVOT V PRAVDĚ o životě a duchovní práci manželů Míly a Eduarda Tomášových. Dokument natočil v roce 1993 režisér Martin Ilurin.
UPOZORNĚNÍ: Nakladatelství Avatar má autorská práva na všechny zvukové nahrávky a knihy, na seriál Cesta uskutečnění má zakoupenu licenci (práva ČT) , Paměti mystika na DVD prodává (práva má ČT a licenci Bontonfilm), u Života v Pravdě je výhradním distributorem. - V Avataru je možno se s duchovním dílem Tomášových blíže seznámit. www.avatar.cz


„Přátelé, dlouho jsem váhal, s výkladem o této zvláštní věci. Z obavy, aby nebyl předčasný. Dnes už vím, že není předčasný, protože mnozí z vás tímto obdobím procházejí..." říká český mystik a duchovní učitel na přednášce v pražském Národním domě 15. listopadu 1997.

POZNÁMKA IGOR:
Přednáška není nahrána celá. Jedná se o ukázku. - Autorská práva k této nahrávce patří nakladatelství Avatar, kde je také možno nahrávku v plném znění zakoupit. Kontakt: www.avatar.cz. - Děkuji a přeji dobrou a důležitou inspiraci...


GEN: Eduard Tomáš, režie: Viliam Poltikovič, 1993

Portrét duchovního učitele a spisovatele Eduarda Tomáše a jeho ženy Míly pro cyklus GEN.


KRISHNAMURTI - dokument o moderním indickém mudrcovi

Postavil se proti všem církvím a žádal absolutní svobodu pro sebe i pro druhé. Skvělý britský dokument o výjimečném indickém mysliteli a filozofovi. Krishnamurtiho racionální přístup se nezakládá na žádném náboženském systému ani na nějaké víře a naopak proti nim ostře vystupuje. Jiddu Krishnamurti zaznamenal velký úspěch v moderním západním světě a ovlivnil i mnohé významné osobnosti, mj. fyziky Davida Bohma a Fritjofa Capru, biologa Ruperta Sheldrakea a spisovatele Aldouse Huxleyho.