PF 2016! :-)
Milí přátelé, srdečně zdravím a přeju vše dobré do Nového roku 2016!

(31. 12. 2015) Jménem svým i spolku Goscha. Děkuju vám za společnou inspiraci a sdílení, které jsme zažili v právě končícím roce 2015. Byl to rok velkého učení, a mnozí jsme museli otevřít svá srdce novým způsobem a projevit HLUBŠÍ POKORU, aby přišlo nové pochopení a mohly se odehrát změny, které v našich životech už měly nastat.
Já osobně jsem si letos udržel a dále rozvinul naději a víru (jistotu!) v existenci vyššího Božího řádu, jehož je ten náš pozemský jen nedokonalou náhražkou a nápodobou… Často s NOVÝM A NOVÝM ÚŽASEM doslova poklesám v kolenou, když mi docházejí nové souvislosti tohoto velkého Božího díla a naší lidské úlohy v Něm. Rád to sdílím, rád o tom hovořím, rád o tom natáčím. O to se pokoušíme na našich Gošárnách, to děláme v našich videích, ve výběru přednášejících, ve vzájemné komunikaci – někdy vážně a někdy s humorem. Při každé příležitosti, pokud si vzpomenu, zkouším ve svých myšlenkách projevit respekt a úctu vůči mnohosti Božího díla, a navzájem se přitom inspirovat v radostné skutečnosti, že jsme jeho součástí…
Ještě jednou přeju nám všem do nastávajícího roku 2016 co nejvíce Lásky a pochopení, co nejvíce DOBRÉHO, samozřejmě v rámci individuálních karmických možností a daností, ale i s myšlenkou na naši sílu měnit a přetvářet sebe i vůkolní svět. Vše jsou jen „možnosti“ a záleží na nás, která se naplní, která nastane… Záleží jen na stavu mysli a srdce každého jednoho z nás, jak zkouškami projdeme, od situace v rodině, práci a mezi přáteli – až po dění celosvětové…
Jak nás učí nejen dávní východní mudrci, ale už i moderní kvantoví fyzici – EXISTUJE JEN TO, na co zaměříme svou pozornost… - A já bych k tomu dodal, že ta má sklenice zůstane vždy z poloviny PLNÁ…. :-)
Snad mi rozumíte. … Je jen na nás, kam zaměříme pozornost, co si vpustíme do mysli a srdce, jaké myšlenky, zda strach nebo radost. Velmi v tom pomáhá duchovní studium a růst. Hned zkraje se při duchovním zření začne vyjevovat obrovská sounáležitost a PROPOJENOST VŠEHO, a tak mnohé z předchozích obav a strachů mizejí, rozpouštějí se sami a přímo V ZÁŘÍCÍM STŘEDU NAŠEHO SRDCE, v laskavosti, v Bohu… - Ať se nám to daří v nadcházejícím roce co nejvíce, milí přátelé…
Chtěl bych vám poděkovat za pozornost a zájem, které věnujete naší práci, našim Goša videím. Za rok 2015 jsme na kanále GoschaTV1 na Youtube (https://www.youtube.com/GoschaTV1) zveřejnili 310 nových videí. Letos měl kanál Goscha 4,3 milionů zhlédnutí. Celkově jste u něj strávili přes 54 milionů minut. Sledovalo nás 51 procent mužů a 49 procent žen. :-) Je mi to velkou radostí a ctí.
Pod videa jste umístili 6 564 komentářů, 16 023 lajků (líbí se) a 1 583 nelíbí se. Naše videa jste zařadili do 18 412 různých seznamů videí.
Sluší se poděkovat také vám, kteří jste nás jakkoliv podpořili – poděkováním, dobrou myšlenkou, nebo jste na transparentní účet spolku Goscha zaslali (či pravidelně zasíláte) finanční částky. Pomáháte nám tak v natáčení a v dalším bezplatném zveřejňování videí s duchovní tématikou. Děkujeme! Účet najdete na https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/...
V říjnu a v prosinci jsme v brněnském hotelu Fontána uspořádali v pořadí už 14. a 15. Gošárnu. Setkání lidí, kteří se dívají na Goša videa a chtějí pobýt jeden víkend spolu, v důvěře, laskavosti, toleranci a v přátelství. Při výměně informací a zkušeností o své osobní duchovní cestě. A se zajímavými přednáškami. Obě Gošárny byly úspěšné a budeme pokračovat. Při tom prosincovém setkání dokonce opět zaznělo k mé radosti z úst některých: „Tohle snad byla VŮBEC NEJHEZČÍ GOŠÁRNA“. Tak jsme to totiž dříve říkávali, kdy každé další naše setkání předčilo duchovním nábojem a silou to předchozí.
Videa z říjnové Gošárny jsou už na světě a najdete je na https://www.youtube.com/playlist?li...
Videa z prosincové Gošárny začnu zveřejňovat po novém roce… Věřím, že vás opět zaujmou, například Astrologický výhled na rok 2016 od Evy Joachimové, Historie Mariánských zjevení od Jiřího Kuchaře, Stabilita ženy a její vliv na muže od Ivy Radulayové, Očistné cvičení a meditace od Denisy Vaňkové a Filipa, krásnou přednášku o síle Země a probíhajících změn od Karaimi - a další přednášky a videa.
Velmi nás potěšila naše předvánoční prosincová Goša Lávka – setkání s léčitelkou Evou Puklovou, Petrem Piňosem a dalšími. Hlavní video s paní Evou už bylo zveřejněno a najdete je na https://www.youtube.com/watch?v=3aE...
Další videa budou následovat…
Příští Gošárnu, už šestnáctou, uskutečníme na jaře, a sice poslední březnový víkend na Fontáně, 25. - 27. 3. 2016. Rezervujte si termín, přihláška bude zveřejněna hned po Novém roce.
Těšíme se na další život, poznání, výzvy – ba i bolest nebo utrpení, pokud jsou nutná. I ony mají svoji krásu a význam pro naše pochopení… Ale původním smyslem lidského bytí je radovat se a touto radostí vracet lásku a poděkování do systému, k Bohu, ke Stvořiteli… Tak na to v roce 2016 nezapomínejme… :-)
Ještě jednou přeji jménem svým i spolku Goscha DOBRÝ NOVÝ ROK 2016 a zachovejte nám přízeň, jakož i my vám ji zachováváme. :-)

Děkuju, Igor a tým Goscha

POHÁDKA O DVOU SRDCÍCH - Eva Puklová (Goscha setkání 5. 12. 2015)

(23. 12. 2015) - Přátelé, tady je NOVÉ VIDEO, kompletní vystoupení léčitelky a duchovní učitelky Evy Puklové na naší mikulášské Goša Lávce. Ve druhé části se přidá její životní partner Zdeněk a nalezený „dvojpaprsek Lásky“. Je to dojemné a inspirativní vyprávění o životě, hledání, lásce, strachu a partnerství. Včera, když jsem to přes den zpracovával, jsem byl docela dojatý a nějak mi přišlo, že je to možná jedno z nejhezčích videí, jaké jsme na Gošárně zaznamenali. A tak jsem moc rád, že vám video přinášíme coby „Goša dárek“
právě v předvečer Štědrého dne… :-)DOPORUČENÝ DÁREK K VÁNOCŮM
WEBINÁŘ "Pěstuj život: kariéra, partnerství a rodina“
Aneb O ČLOVĚKU V PROSTORU A ČASU


Přátelé, nabízíme vám ve spolupráci s Evou Joachimovou a Jiřím Kopalem originální VÁNOČNÍ DÁREK, kterým můžete potěšit sebe nebo své blízké. :-) Eva je terapeutkou čínské medicíny a odbornicí na práci s Prostorem a Časem (FENG REN SHUI). Své učení uplatňuje v praxi na Mladotickém mlýně na Vysočině, kde na sedmi tisících metrů čtverečných realizuje už dvacet let rozsáhlou rekonstrukci historických budov. Objekt má 25 pokojů a 6 kuchyní a Eva tam uplatnila zákonitosti čínského umění feng ren shui v praxi.


Eva Joachimová​ pro vás připravila s kolegy rozsáhlý webinář PĚSTUJ ZDRAVÍ, PĚSTUJ ŽIVOT, sérii 27 hodin výkladových, praktických i interaktivních videí na téma léčení, rozvoje osobnosti, vztahů, harmonie člověka a prostoru.

Webinář probíhá od listopadu 2015 do 20. ledna 2016, přidat se ale můžete kdykoli a přístup máte k celému archivu.

Jedná se o DEVĚT tématických okruhů, vždy po TŘECH hodinách.

1. Kariéra: nalezení profesní cesty v rovnováze s rodinou
2. Partnerství: zodpovědnost za druhého doma i v byznyse
3. Rodina: děti, rodiče, prarodiče a tradice
________________________________________
4. Hojnost a vize: v kariéře, partnerství i rodině
5. Osobní astrotyp: jeho využití v kariéře i vztazích
6. Společnost se svými pravidly: dopad na kariéru a vztahy
________________________________________
7. Kreativita a detaily: vytvořte si atraktivní projekty
8. Teplo domova: koncentrace na dotažení projektů v praxi
9. Naplnění životní cesty: příprava na radosti i strasti stáří

Cena po slevě je 4.945 Kč včetně DPH., protože jsme domluvili Goscha slevu 500 Kč, pokud se přihlásíte přes nás.
https://www.pestujzivotwebinar.cz/koupit-webinar/goscha/?a_box=jud2grtd

Co to vlastně WEBINÁŘE jsou? V zásadě jde o to, že se můžete učit z pohodlí domova a necestovat na semináře. WEBINÁŘE byly u nás částečně zneužity některými „zlatokopy“, a tak se snaží Eva Joachimová s kolegy dodat WEBINÁŘŮM opět vážnost a smysl, který jim náleží!
Tento webinář  je zaměřen na práci s Prostorem a Časem v praxi - ČÍNSKÁ MEDICÍNA A FENG REN SHUI
Součástí jsou podkladové materiály na zamyšlení, případy z praxe a praktické úkoly.

SLEVA 500 KČ – pokud uplatníte vstup přes tento Goscha odkaz!Krásné Vánoce vám přeje Igor a spolek GOSCHA!

(19. 12. 2015) Milí přátelé, chtěl bych vám za sebe, za Igora, i za náš spolek Goscha popřát krásné a klidné Vánoce. Cítím na sobě i v okolí, jak se stupňuje tlak a jak mnozí na poslední chvíli řeší, co v roce nestačili, od vánočních dárků po léčbu těla, duše, vztahů – anebo, nejlépe, všechno dohromady. :-) Chtěl bych si spolu s vámi připomenout, že Vánoce jsou obdobím, kdy došlo k velmi vzácné události. Na planetu Zemi, do lidského těla, přišlo velmi silné Božské vědomí, kterému říkáme KRISTOVSKÉ. Narodil se člověk, možná bůh či polobůh, jménem Ježíš. Přinesl nový typ učení Lásky, soucitu a porozumění. Z vyšších sfér byla tato událost velmi slavena, a lidstvo bylo příchodem KRISTOVSKÉ energie poctěno a uznáno dalšího vývojového skoku. Tak, jako když ze základky postoupíme na střední (nebo na důlního elektromechanika s maturou, Igore!), a s maturitou pak už dále na vejšku.
A teď nám ta vejška probíhá, i když se jeví někdy jako mateřská školka, a někdy jako tortura španělské inkvizice.
To TEĎ je ta UNIVERZITA ŽIVOTA, kterou žijeme a studujeme.
 
Vše silné, krásné a mocné je v zásadě jednoduché… Je to i učení Ježíše Krista. Je podivuhodné tím, že je můžeme oživovat ve svém srdci, že v každém okamžiku žije to učení v nás, pokud to dovolíme.
A tak si to, prosím, přátelé, dovolme. Přes všechna zařizování, nákupy, pečení cukroví a kachen a ryb, přes návštěvy babiček a strýčků, přes splíny, které máme a které někteří řeší alkoholem nebo antidepresivy, dovolme si TUTO SVATOU PŘÍLEŽITOST uznat a přijmout, tento VÁNOČNÍ ČAS…
Já jako citlivý člověk vnímám nejen krásu, ale i tíhu těchto dnů… A budiž rád, kdo neví, o čem mluvím…
A spiklenecky pomrkávám na vás, kteří chápete. :-) Mně už z toho prdla záda, sotva se vleču… Ale Světlo na horizontu stále svítí…

Úsměv, laskavost, klid. To jsou ty skutečné Léky.
V pralese jsme zpívali JESUS É BOM CURADOR. Ježíš je dobrý léčitel.
Jesus Cristo está comigo. Ele é meu protetor. Jesus Cristo está na terra. Ele é bom curador.
Ježíš Kristus přichází. On je můj ochránce. Ježíš Kristus je na zemi. On je DOBRÝ LÉČITEL.
V těchto dnech se před dvěma tisíci lety otevřelo vesmírné soukolí a ozubenými kolečky orloje Boží moudrosti a Lásky k nám přišlo toto vznešené vědomí… Aby ukázalo novou Cestu, nové možnosti… I ono, zdá se, v průběhu života na Zemi na chvíli zapochybovalo, na chvíli zakolísalo…
Jak to pak nemáme udělat my, oproti Ježíšovi zdánlivě tak slabí…? Zapochybovat?
V těch okamžicích je důležité, že máme sebe NAVZÁJEM. Že máme jeho Světlo v srdci, a navzájem se posilujeme... Proto máme Vánoce, tenhle Svátek. Proto máme věčnou naději a víru, a někteří už i tušenou JISTOTU, že Bůh JE. … Smysl je tedy zjevný. Vydržet. Postoupit, přijmout, otevřít se… Dostat se do vyšších sfér vědomí, z nichž k nám v každém okamžiku pronikají vstřícné paprsky Lásky, v nabízeném objetí… A teď o Vánocích to probíhá zesíleně.
 
Vánoce vnímám také jako čas naděje a očisty. Kdyby mi ještě před rokem 2000 někdo řekl, jak se změní můj život, že budu psát a hovořit nahlas o Bohu a že přírodní halucinogen v amazonském pralese otevře dosud skryté komůrky mého vnímání, nevěřil bych mu a nechápal bych… Stalo se. A tak od té doby vím, že nikdy nevíme, co pro nás má ještě Pánbu v záloze připravené, či co jsme si „sami“ pro další fáze života „tam nahoře“ předem připravili… I to je jeden z důvodů, proč se to NIKDY NEMÁ VZDÁVAT. I když Vánoce často bolí, a odhalují nefukčnost a tíhu našich vztahů… A možná bychom o Vánocích raději zalezli tisíc metrů pod zem, a tam „přečkali“, až se to přežene.… Ale to by byla škoda! A tak tedy ať žijí Vánoce, milí přátelé, milí lidé…! :-)
Igor se usmívá. I přesto, že mu v těchto dnech zase prdla záda a každý pohyb ho bolí a Igor skučí, usmívá se, skučí… I přesto se USMÍVÁ. Ví, proč to je. … Bolí mne totiž - můj KŘÍŽ. A přijímám to…
 
V úvodních dobách Gošárny jsme spolupracovali s Rudou a udělali s Lucií a dalšími Gošárníky mnoho dobré práce. Ruda vyprávěl jednu povídku. Převyprávím ji svými slovy:
Jeden člověk si stěžoval na svůj kříž. Že je moc těžký a že ho vleče životem, ale už ho nemůže unést. Poprosil Boha, zda by si ten kříž nemohl vyměnit. Za nějaký snadnější, lehčí. – Ale jistě, řekl všemocný Bůh a uvedl člověka do nebeské síně, kde bylo velké množství křížů. Některé byly opravdu velké a těžké, některé menší, některé byly krásně opracované a jiné neotesané a hrubé. Člověk se radostně rozhlédl a po delším vybírání jeho zrak se zalíbením padl na takový uměřený kříž střední velikosti, a když na něj sáhl, zdál se mu i docela dobře padnoucí do ruky. Člověk se zaradoval a řekl: „Tenhle kříž bych chtěl!“ A Bůh mu odpověděl: „Ale to je přece TEN TVŮJ KŘÍŽ, přesně ten, který si neseš životem… Zase sis ho vybral…“
A přesně tak si každý neseme svůj kříž, někdy padáme, někdy prozpěvujeme, ale je to ten pravý úděl pro nás, který jsme si vybrali. I Ježíš si ten svůj vybral. A zdá se, že to opravdu udělal pro nás... Ještě jednou díky a hodně radosti, síly, Lásky, zdraví a spokojenosti přeje Igor a spolek GOSCHA
Krásné VÁNOCE, přátelé…! :-)

____________________________

Raději mám zobrazení Ježíše stojícího, živého a žehnajícího, než onen obvyklý pohled na kříž... Tenhle obrázek jsme vzali na Lávku i na Gošárnu a pomohl nám rozsvítit místo i srdce... Děkujeme.


15. PŘEDVÁNOČNÍ Gošárna v hotelu Fontána v Brně 11.-13. prosince 

(10. 12. 2015) VZTAHY V NOVÉ ÉŘE! - Milí přátelé, přeju hezký čtvrtek a přeju vám, kteří se zítra nebo v sobotu chystáte na naši vánoční Gošárnu na Fontáně, hezkou cestu a dobrou náladu. :-) Velmi zajímavě se nám to programově poskládalo, a zdá se, že se budeme věnovat především vztahům a nové době, kterou žijeme, a nárokům, které to na nás klade. Nevím, jak vy, ale já to dosti cítím...! :-) Denisa Vaňková představí Poselství od Jeshuy Vztahy v nové éře, a čerstvě jsme se domluvili s Iva Radulayová​ na přednášce STABILITA ŽENY, protože bez toho není stabilní ani muž! A jistě se tomu budeme věnovat i s Karaimi v neděli dopoledne. - Pokud se ještě někdo rozhodnete přijet, už neplaťte přes přihlášku, ale prostě přijeďte, v pátek nebo v sobotu, vše pořešíme v klidu na místě. (Ubytování na Fontáně ještě je a kapacita v sálu také.) :-)
Hotel najdete na https://www.fontanahotel.cz/ - Příjezd a ubytování proběhne v pátek odpoledne. Večeře je v pátek od 18-ti, po sedmé začne program... Igor a pak Elena Chmelova​ a a Michal Říha​.  
S registrací a ostatním nám zase pomůže Iva Radulayová a také Mirka Hladíková​. Děkujeme! :-)
Kdyby někdo bloudil nebo potřeboval pomoc s odvozem z nádraží a tak podobně, volejte na 603552910, pomůžeme dle možností. :-)
Jak už jsem psal, bude nás tentokrát o něco méně a využijeme to více k diskusi a posezení v kruhu a k volné výměně a přátelskému povídání...
Takže pokud se někdo ještě rozhodnete přijet, jste vítáni.


GOSCHA SETKÁNÍ na Lávce s léčitelkou Evou Puklovou

(2. 12. 2015) Přátelé, těšíme se na vás v sobotu na GOSCHA SETKÁNÍ na Lávce s léčitelkou Evou Puklovou a dalšími. – Přihlášku na https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/ jsme už stáhli, kapacita sálu se naplnila. Děkujeme za váš zájem! - SETKÁNÍ se koná v sobotu 5. 12. v čase 14,00 až 18,00. – Klub Lávka v Praze 1 - www.lavka.cz - Pokud jste se někdo přihlásil s možností platby předem, ale ještě neodeslal částku 300,-, zbývá možnost zaplatit na místě 350,-, pokud bude ještě kapacita. Pokud někdo ucítí "neodolatelné vábení srdce", ať prostě zkusí na Lávku přijít, když to bude možné, vpustíme do sálu. (Já to tak v životě taky dělal. :-)) Vstup do sálu a registrace od cca 13-ti hodin, program začíná od 14,00. Těšíme se na vás! Setkání bychom měli ukončit po 18.hodině.


Přátelé, znovu vás srdečně zveme na naši

Goša Mikulášskou 5. 12. od 14,00 na Lávce s léčitelkou Evou Puklovou a dalšími

Tři čtvrtiny míst už jsou vyprodané, tedy cca 160 míst. Několik desítek ještě zbývá. Kdo má zájem, tak doporučuji přihlásit se na www.goscha.cz/besedy-a-akce Není vyloučeno, že přihlášku budeme muset později stáhnout, kvůli kapacitě sálu.
Díky a těšíme se na vás.


Někdy stačí DESET bodů, abychom se uklidnili... Jen SLABOCH potřebuje nenávist, aby byl SILNÝ! - Za stažení a SDÍLENÍ děkuje Igor (video ZDE)


Milí Goša přátelé! - Už se můžete hlásit na

VÁNOČNÍ 15. GOSCHA SETKÁNÍ, Brno, víkend 11.-13. 12. 2015

PŘIHLÁŠKU a další informace najdete na www.goscha.cz/besedy-a-akce

Na 14. Gošárně v říjnu to byla zase docela síla, nejen smršť informací, ale i inspirace a vlna pozitivních energií. Hodně jsme pookřáli, hodně jsme nabrali, hodně jsme si odvezli - do svých domovů a životů. Takže se na vás před Vánoci těšíme o to víc. - Zdraví Igor a tým Goscha


MIKULÁŠSKÉ GOŠA SETKÁNÍ s léčitelkou Evou Puklovou, 5. 12. 2015

sobota 5. 12. 2015. 14-18 hodin – Klub Lávka v Praze https://www.lavka.cz/

Milí přátelé, těšíme se na vás. Navazujeme na tradici, kterou jsme otevřeli v Klubu Lávka Vánočním setkáním v prosinci 2014. Srdečně vás zveme na toto další přátelské Goša setkání a společnou duchovní inspiraci v době ADVENTU. Zároveň je to po delší době opět GOŠA AKCE V PRAZE. Dále vystoupí Igor Chaun, Petr Piňos a možná i Radůza.

PŘIHLÁŠKA, informace a program ZDE

https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/

 


Na co jsem v životě přišel - IGOR CHAUN (30. října 2015)

NOVÉ VIDEO. - Malé ohlédnutí za tím, co jsem v životě pochopil. O nás, o našem světě, o vztahu člověka a Veškerenstva, včetně jiných civilizací... :-) Lépe to zatím říci neumím… - Děkuju tomu, kdo si z toho načerpá energii, naději nebo poznání. A prosím o SDÍLENÍ, koho to osloví či potěší… - Děkuju, Igor

 PODĚKOVÁNÍ A POTVRZENÍ GOŠÁRNY 15
11. - 13. prosince

(28. 10. 2015) Přátelé, chtěl bych vám moc poděkovat za uplynulý víkend, za naši čtrnáctou Gošárnu. Vám, kteří jste byli osobně, i vám, kteří jste třeba tentokrát nemohli a v dobrém na nás mysleli. Byla to zase docela síla, nejen smršť informací, ale i inspirace a vlna pozitivních energií. Hodně jsme pookřáli, hodně jsme nabrali, hodně jsme si odvezli - do svých domovů a životů. Mnozí, když jste se loučili, jste mi říkali:
„Jsme tu poprvé, ale tohle jsme opravdu nečekali.“ :-)
A někteří jste napsali krásné reakce i do komentářů k fotoalbu na FB. Je radost to číst…
Možná bych přidal úryvek z osobního psaní od Martiny… „Mám velkou radost, že jsem si tam předala kontakty s lidmi, kteří mi byli blízcí a že už na další Gošárnu nebo setkání pojedu za nimi.“ Děkuju. To je totiž taky jeden ze smyslů Gošárny… Poznávat podobně naladěné duchovní lidi, a přitom úplně NORMÁLNÍ… :-)

Přátelé, slíbili jsme, že po víkendu dáme vědět, jak jsme se rozhodli o prosincové Gošárně. - Ta zkušenost nyní byla natolik pozitivní, že jsme se bez dalšího váhání ROZHODLI, že termín 11. - 13. prosince PLATÍ A REZERVUJTE SI TENTO VÍKEND na Setkání Gošárníků 15. Bylo by škoda je neudělat. Po malém odstupu (10 měsíců) jsme si zase ověřili, jak zvláštně tato setkání fungují, jaká je v nich zvláštní síla a jedinečnost – a že moc rádi budeme SPOLEČNĚ v prosinci pokračovat. – Během pár dnů najdete přihlášky na www.goscha.cz a také v Události na FB. Program vytvoříme a průběžně budeme referovat, ale ohlídáme, aby bylo více času na naši vlastní komunikaci. A samozřejmostí je předvánoční ladění… :-)
Těšíme se na vás… V mezičase také zveřejníme všechna podstatná videa z právě skončeného 14. setkání. A že je se na co těšit… :-)
______________________

Program bychom asi ladili do atmosféry Vánoční a Kristovské, k oslavě jeho příchodu. Ale na Gošárně je vždy přítomno více směrů a druhů inspirace. Pokaždé to tak bylo, je to praxe otevřenosti a vstřícnosti.
Cena a ostatní budou stejné jako teď, tedy 700,- příspěvek na program. A 1.200,- za ubytování a plnou stravu od pátku večeře do neděle oběda.
Formulář s přihláškou zveřejníme během několika dnů, po jeho vyplnění dostanete mailem platební pokyny. Celé to zjednodušíme, platbu budete posílat už jen jednu celkovou, na jeden účet, aby se to nepletlo.

Díky, Igor a tým GOSCHAPROSBA O VAŠI RADU A NÁZOR

(21. 10. 2015) Přátelé, potřeboval bych se s vámi poradit ohledně následujícího.
O víkendu teď zažijeme 14. Gošárnu, máme dobře připravený program a věřím i tuším, že mnoho dobrého se odehraje. A videa opět zveřejníme. - Nicméně se přihlásilo méně lidí, než dříve. Bude nás "jenom" kolem 70-ti, zatímco nás bývalo i více než dvojnásobek. Prostě přišlo méně vašich přihlášek. Je možné, že za to může pauza 10-ti měsíců od poslední Gošárny (prosinec 2014 - seznam videí je ZDE). A také, že jsme tentokrát ne úplně včas zveřejnili přihlášku a platby, pouze 14 dnů před akcí  (i když datum už bylo avizováno dlouho dopředu).
Proč to píšu? - Máme předběžně rezervovaný termín další Gošárny na 11. - 13. prosince, tedy za měsíc a půl, opět na hotelu Fontána v Brně. Po tomto víkendu se musíme rozhodnout, zda setkání potvrdíme a uskutečníme. O program strach nemám, jak se Gošárna rozšířila v povědomí a na webu, kvalitní a dobří hosté rádi přijíždějí a někteří se i sami nabízejí. Jde mi o to, zda tenhle způsob naší Goša práce má i v současnosti smysl, ZDA CHCETE PŘIJÍŽDĚT, zda vás ta tradice baví a chcete se i v budoucnosti účastnit. Anebo cítíte jistou únavu z těchto typů setkávání a raději trávíte čas s přáteli a v menších skupinkách, nebo sami, pod vlivem všeho, CO UŽ JSME ZA POSLEDNÍ ROKY SLYŠELI A NAČERPALI.
Nebylo by na tom nic zvláštního, vždyť se všichni vyvíjíme, a proto tady na Zemi jsme. :-) A my bychom se v Goše zaměřili na jiný typ práce, menší akce, individuální přednášky a natáčení, a samozřejmě stálé zveřejňování videí.
Velmi nám pomůžete v ROZHODNUTÍ, když odpovíte na následující jedoduchou ANKETU.
Díky a KOČÁR SVĚTLA TÁHNEME DÁL... I s vaší pomocí... :-) Igor a tým GOSCHA


 


Přátelé, s radostí zveřejňujeme PŘIHLÁŠKU na naše avízované 14. už Goscha setkání... 23. - 25. října, hotel Fontána, Brno. Těšíme se na vás, na vzájemnou posilu, inspiraci a výměnu duchovní a životní zkušenosti.

A na nové tváře a nová přátelství... :-)


 PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ NA SG14 

a podrobné informace najdete v sekci BESEDY A AKCE:
https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/
 

23. - 25. října, hotel Fontána, Kníničky 814, 635 00 Brno
https://www.fontanahotel.cz/


AKTUALIZOVANÝ PROGRAM NA SG14

Přátelé, pan Konfršt se pro nemoc omluvil, a tak tuto sobotu na Fontáně od 14-ti hodin s radostí přivítáme léčitele a homeopata Michala Říhu, s povídáním PŘÍBĚHY ROSTLIN, PŘÍRODY A LIDÍ. Ostatní platí dle následujícího programu.
 

Místo i ubytování ještě jsou, můžete se hlásit na www.goscha.cz/besedy-a-akce

23. - 25. 10. 2015, hotel Fontána, Kníničky 814, Brno www.fontanahotel.cz

 
PÁTEK
15:00 a dále – příjezd, registrace, ubytování
18:00 – večeře
19:00 – úvod Igora, přivítání, krátká Goša meditace
19,30 – BAREVNÉ LÉČENÍ A MEDITACE s Elenou Chmelovou
(léčení Aura-Somou s pomocí osobních duchovních průvodců) www.aurasoma.webnode.cz
21:00 – přátelská Goša komunikace
 
SOBOTA
8:00 – snídaně
10:00 – Igor Chaun: DUCHOVNÍ ZKUŠENOST PRAKTICKÉHO ŽIVOTA, povídání o cestě nejen Svatojakubské… www.goscha.cz
11:30 – Gabriela Filippi: DECH JAKO PROUD ŽIVOTA V NÁS, dechové cvičení www.lecivedivadlo.cz
12:00 – oběd a pausa, přátelská komunikace
14:00 – Michal Říha: PŘÍBĚHY ROSTLIN, PŘÍRODY A LIDÍ www.ipeca.cz
15:30 – Tomáš Poutník: Jak jsem astrálně cestoval a pochopil, že vše je LÁSKA! www.tompoutnik.cz
16:30 – Julia Sellers: VIDĚL JSEM TO ZÍTRA – vyprávění o knize a mimotělesném cestování manžela Michaela
https://probuzeni.blogspot.cz/2015/10/videl-jsom-to-zajtra-julia-sellers.html
18:00 - večeře, přátelská komunikace
19:30 – Petr Velechovský: CESTA ČLOVĚKA DOVNITŘ SEBE (přednáška) www.modraalfa.cz
21:00 – Ladislava Písnička Svobodová: HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ, písně Holoubek, Lampa a další… www.pisnula.cz
 
NEDĚLE
8:00 – snídaně
10:00 – úvod Igora a Goša meditace
10:30 – Helena Pejšová: POSELSTVÍ DUCHOVNÍHO UČITELE HARDUSE
(jak žít v současné době, význam pozemských událostí) www.youtube.com/30Helena03 https://www.rozhovorysezivotem.cz/
11:00 – Goša sdílení a společná diskuse
12:30 – oběd a pausa, přátelská komunikace
14:00 – O MILUJÍCÍCH BYTOSTECH PŘI PORODĚ A PLACENTÁRNÍM VĚDOMÍ - Denisa Vaňková s manželem Filipem a synem Natai - www.jeshua.cz, www.bytvsrdci.org
15:30 – závěrečné rozloučení a společná Goša meditace
 
POZNÁMKA: program je orientační a může být vývojem pozměněn :-)
Doporučujeme zůstat až do konce, tedy do nedělní odpolední meditace, je vyzkoušeno, že se to vyplatí… :-) Děkujeme a těšíme se na vás…


PO ČASE ZNOVU NA GOŠÁRNU! - Igor Chaun, 17. říjen 2015


UŽ PŘÍŠTÍ VÍKEND GOŠÁRNA 14! - Milí přátelé, chtěl bych vás ještě jednou srdečně pozvat na naše Goša setkání příští víkend v Brně. (Hotel Fontána, 23.-25.10.) Máme totiž od poslední Gošárny pauzu 10 měsíců, předtím jsme dělali 3-4 setkání ročně. Letos to bylo pro mnohé z nás trochu jiné…. Nastal čas individuální práce na sobě. I já se věnoval spíše sobě a svému růstu (terapie u Petra Velechovského, pobyt ve tmě u Vládi Bohma, 440 km Svatojakubské pouti, léčba přírodou na Vysočině, pozorování toho všeho spíše tiše a z povzdálí). „Dozrávání“ se daří lépe v ústranní a tichu. A cítil jsem, že to tak měli letos i mnozí z vás a že ta otevřená náruč Gošárny, ve které jsme se po tři roky tak rádi scházeli, je sice pořád pootevřená, ale dává nám odpočinout a laskavě spočinout v sobě samých.
Až teď, po létě, jsem opět ucítil silnou potřebu se s vámi vidět, obnovit tradici našich Goša setkávání. Zase se mi vrátil potřebný náboj a potřeba SDÍLET NADĚJI, POSILU A POZNÁNÍ. Souvisí to s atmosférou ve společnosti, se směsicí strachu a nejistoty, kdy křiklouni a neukotvení lidé zdánlivě nabývají na síle a mediální moci. Neznamená to, že se budeme věnovat politice a migrantům, i když, jak víte, já jsem s nimi natáčel. Naopak cítím potřebu vzájemně se ujistit a připomenout si, JAK VELKÁ JE SÍLA KLIDU, MÍRU, LASKAVOSTI A VÍRY (JISTOTY!) V NAŠEHO STVOŘITELE A V JEHO PLÁN S NÁMI.

Jak už i dříve řečeno, a vy to víte, na Gošárně je vítán každý s dobrou vůlí, nerozhoduje náboženský nebo filozofický směr, který zastává, ale schopnost podělit se, sdílet a naslouchat. Právě tyto hodnoty vytvořily ony nezapomenutelné chvíle, jaké jsme na předešlých 13-ti Gošárnách zažili. A jak je mnozí znáte z natočených videí…
Když jsme začínali v únoru 2012 s první Gošárnou v Geofondu v Chotěboři, tyčil se před námi vyzařující mezník „konce světa“ v závěru 2012. Cítili jsme potřebu sdílet a posilovat se, ne ve strachu, ale v naději a v toužení po změně, po lepším světě. Teď už se to zdá možná úsměvné, ale vzpomeňte si, jak toto datum hýbalo světem i společností, téměř každým z nás…
Nyní cítím, že zase vzniká potřeba se vidět a posílit. Připomenout si, že i jako lidé jsme především BYTOSTI DOBRA! Vnímající zlo, ale upínající se k lásce, víře a naději. S realistickým pohledem na svět, který obsahuje, bude-li třeba, i stavbu žiletkových plotů… Je důležité kontrolovat naše myšlenky, nepropadat pudových strachům či agresi, a především si uvědomit, že vlastními vizemi a obavami příští svět UTVÁŘÍME, ZVEME A CHYSTÁME… Proto už nesdílím fotografie a videa hrůzy “islámského řádění”, v nichž se někteří vyžívají a lavinovitě je přeposílají. Naopak je nyní třeba apelovat na NAŠE VLASTNÍ duchovní, lidské a společenské hodnoty. I když v plné pozornosti a v praktické sebeochraně.
Gošárna má zvláštní moc, každý nový příchozí se už po chvíli cítí jako doma… Lidé, kteří přijíždějí, totiž odložili agresi, urputnost, obavu z vnějšího světa, a nahradili je laskavostí, zájmem o druhé, pokorným sdílením. Děkuju vám za to. Píšu to proto, abyste neváhali a přijeli, kdo můžete. I když třeba poprvé. :-)
Důležitou složkou našich setkání jsou také spontánní Goša meditace, které se někdy sami hlásí o slovo a přicházejí tak, jak se dostavují duchovní průvodci a léčitelé, v průběhu setkání… Kdo to zažil, ví, o čem s pokorou hovořím…
Kapacita v sále i na ubytování přímo v hotelu Fontána ještě je. Poslat přihlášky a platby je možné do prvé poloviny týdne, aby ještě dorazily peníze na účet (do středy) a registrace tak proběhla.
Naším popudem k prvním Gošárnám byla v roce 2012 potřeba sejít se a osobně poznat, kdož jsou ti, co si s takovou radostí dopisují a diskutují a vkládají tisíce komentářů jako diváci a příznivci tehdejšího kanálu Gossscha1 na Youtube (15 milionů zhlédnutí, 18 000 odběratelů). A v průběhu roku 2012 sehrála i jistou roli ona všudypřítomná obava z „konce světa“… Chtěli jsme se posílit navzájem a duchovně informovat, a vnímali jsme fascinující blížící datum ne se strachem, ale jako možnost a naději k přeměně…
Ten konec „starého světa“ opravdu nastal, ale jinak, než se domnívali a očekávali materialisté… Energeticky. A vystavil nás do nových pozic, úkolů a zkoušek. V nových lidských souvislostech a příležitostech. - Cítím, že teď přichází nová vlna potřeby se scházet a vyměňovat si nové poznání a zkušenost.
Ale už jinak. Dospěleji… Jsme totiž o tři roky starší a moudřejší. Tomu věřím, alespoň z poloviny! :-) :-) :-)
PROGRAM bude zase bohatý, vystoupí zajímaví lidé s osobními příběhy a budou hovořit o svém poznání a duchovním probouzení.
Důležitost těchto setkání jsem si zase uvědomil nyní ve středu v Bratislavě, kam jsme zajeli s Tomášem Poutníkem na křest knihy Julie Sellers – „Viděl jsem to zítra“. Nejen, že bylo zajímavé a lidsky velmi bohaté samotné setkání, ale Julie nám na oplátku bude v SOBOTU vyprávět na Gošárně o svém manželovi, o kterém kniha pojednává, a který se už od dětství spontánně vymisťuje z těla a astrálně cestuje. (Kniha bude i na místě k zakoupení.) Nádherně hovořil na křtu Tomáš Poutník, a na pokoji hotelu jsme pak rozprávěli až skoro do rána o jeho astrálním cestování, které praktikoval od svých 15-ti do 22 let, většinou ležící doma v kuchyni u topení… Alternativní životy, které prožil, příchod duchovních učitelů, návštěva astrální duchovní třídy, kde prodělal výuku o lásce a sdílení, to vše mi vyprávěl – a BUDE VYPRÁVĚT ZNOVU ZA TÝDEN NA NAŠÍ GOŠÁRNĚ. Mám z toho velkou radost, protože autenticita a přesnost jeho vyprávění, i lehkost jeho úsměvného sdílení, je fascinující… - Takže sobota odpoledne bude věnována astrálu a večer nás uzemní Petr Velechovský s Cestou člověka do sebe. Předtím, dopoledne, nás rozdýchá Gabrielka Filippi a pak budu povídat já, o mnoha věcech a událostech tohoto podivuhodného roku 2015. A o duchovním poznání z toho plynoucím. :-)
Jak už jsem psal, NEDĚLE dopol bude patři Denise Vaňkové s manželem Filipem, zakladatelce https://jeshua.cz/ A odpoledne si užijeme úžasné dílo Jana Konfršta – nové CD Modlitba srdcem, alternativní překlad Aramejského otčenáše, který namluvil a OSOBNĚ nám přijede spolu s Janem Konfrštem představit herec Alfréd Strejček. (CD bude i na místě k zakoupení.) A mnoho dalšího najdte v podrobné verzi programu.
Takže milí přátelé, jak už řečeno v úvodu, srdečně vás zveme, a vězte, že Gošárna není Igor, jeho spolupracovníci a přednášející, to jste VY, KTEŘÍ PŘIJEDETE, pokaždé noví, pokaždé stejní… Otevření, v radosti a v důvěře. A právě tím je GOŠÁRNA pokaždé stejná, pokaždé nová, a pokaždé živá… :-)
Děkujeme. - Igor a tým Goscha.
 
Přihlašovací formulář na SG14 příští víkend a další INFO najdete na https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/
 
23. - 25. října, hotel Fontána, Kníničky 814, 635 00 Brno

IGOROVA BESEDA V PRAZE (19.10. v 19)

Přátelé, teď v pondělí večer se sejdeme v Praze na Lávce, kde po představení Chlapce, který viděl pravdu (Léčivé divadlo - Gabriela Filippi) bude ve druhé části beseda, ve které si budeme povídat o životě, o duchovních zážitcích, i o věcech praktických. :-) Bude zase košíček s otázkami, tak se na vás těším. Děkuju, Igor.
A jistě pochopíte, že tuhle průvodní fotografiii jsem si nemohl odpustit. :-) :-)
(Prstem jsem vykryl slovo host.) :-)

Vstupenky možno i na místě,
Novotného lávka 201/1, 110 00 Praha-Staré Město,
telefon 774 991 119

IGOR a TÁRAK ve Stínadlech - a u Panny Marie

(7. 10.  2015) Malá radost, malý zážitek s kamarádem Tárakem uprostřed září… :-) O radosti, víře a naději, a taky o DOBRODRUŽSTVÍCH, která na nás čekají na každém kroku, pokud máme oči otevřené… :-) Neboli překvapení v Nerudově ulici v Praze…
Tárakovy filmy pro inspiraci a pozvednutí ducha najdete na https://www.tarak.cz/V PEVNÉ LASKAVOSTI, V LASKAVÉ PEVNOSTI (Igor Chaun, 4. 10. 2015)

Video verze textu, který shrnuje moji zářijovou zkušenost z CESTY ZA MIGRANTY po sedmi zemích Evropy. DOPORUČUJI.V PEVNÉ LASKAVOSTI, V LASKAVÉ PEVNOSTI (Igor Chaun, 4. 10. 2015)

Přátelé, někteří stále nechápete, "co se mi stalo". Jakou zkušeností jsem s migranty prošel. Tak tedy ještě jednou. Probudilo se ve mně srdce. Ano, samozřejmě že máme právo i povinnost se proti migrantům chránit a bránit! Ale ne s horkou hlavou a se studeným srdcem. Myslím, že je třeba to dělat právě naopak. S chladnou hlavou a se srdcem vřelým, otevřeným. Nekřičet, neštěkat na sebe, nevybírat si negativní zprávy a nesdílet programově strach a obavy. Je třeba se upevnit v PEVNÉ LASKAVOSTI, V LASKAVÉ PEVNOSTI. Teprve tím naplňujeme smysl a učení se "být lidskou bytostí". A tedy důvod, proč jsme nyní ČLOVĚKEM. To je pochopení, ke kterému jsem došel... Je zřejmé, že ne všechny duchovní souvislosti, které tohle provázejí, teď každý člověk pobere... Ale ať naplno zazní, že nám mnohem víc ubližuje nenávist, kterou MY teď VŮČI SOBĚ projevujeme, podezřívavost a strach a nevraživost, které šíříme do veřejného prostoru (a zpětně do sebe nevědomky nasáváme), právě ona "NENÁVIST OD POČÍTAČE", kterou mnozí generují a šíří, NEŽ CELÁ TATO UPRCHLICKÁ INVAZE...

Ubližuje nám nezpracovaný strach a hnus, který jsme v sobě objevili, naše nezkušenost a nepřipravenost, díky kterým reagujeme na situaci v úleku, v panice a zášti.
Někteří mi píšete, že moje mise má pokračovat, že teď mám jet natáčet uprchlíky a existující už islámské menšiny do evropských měst. To není moje mise. Nejsem ten, kdo má obsáhnout celý problém. Já si jel ověřit, zda moje původní myšlenka, jestli k nám přichází skrytá islámská ARMÁDA V CIVILU, je pravdivá. Tohle jsem totiž nejdřív vypustil - taktéž v xenofobním hnutí mysli - ze zápecí domácího počítače, v podobě "naléhavého videa" doplněného účelově vybranými fotografiemi...
Vydal jsem se tedy na cestu a projeli jsme se slovenským kamarádem Peterem sedm zemí, mířili jsme dolů na jih, proti proudu jejich cesty, proti jejich přílivu… A čím déle jsme situaci poznávali, tím nám bylo jasnější, že situace vůbec není černobílá, a tím více se ozývalo naše lidství - a otevíralo se naše srdce. … Neviděl jsem armádu - viděl jsem LIDI. Včetně spousty rodin, žen a dětí. A dostalo se mi i skvělé lekce od českých dobrovolníků, kteří se domluvili přes FB a na své náklady a z vlastní vůle přijeli pomáhat a organizovat situaci, zejména na srbsko-chorvatském pomezí… (Viz naše videa.) Vyjadřuju jim respekt a poděkování, že mi zase na chvíli umožnili „být hrdý, že jsem Čech“.
Jsem si jistý, že sil, zkušeností i možností jak ochránit Evropu, od politických rozhodnutí až po další opatření, včetně nasazení policie a armády, máme stále dost. Že náš potenciál je obrovský. Jde však o to, abychom to dělali v klidu a v PEVNOSTI, nikoliv ve strachu a v nenávisti. A ve vzájemných destruktivních náladách a nadávkách. Abychom tato opatření uplatnili s vědomím vlastní hodnoty a síly. Aby naše chování a rozhodnutí nebyly vedeny strachem a nižšími pudy, ale laskavou důstojností, vyvěrající z vědomí naší síly a převahy, pokud uplatníme evropskou zkušenost, tradici a sílu proti primitivnímu náboženství či nesmyslným představám, iluzím a požadavkům části uprchlíků - o možnostech jakési nafukovací Evropy coby ekonomického ráje pro každého...
Jsou to lidské bytosti. Ale nevejdou se sem všechny... A je také zřejmé, že s některými bude problém. Už je. A že se někteří budou muset vrátit domů. Ale není to armáda islámská, je to armáda lidská... A je proto třeba nejen se chránit, ale i pomoci... A NEJEN POMOCI, ALE I SE CHRÁNIT! Tohle vyvážit je úkolem dnešních dnů. Nejen úkolem politiků, šéfů států, pohraničníků a policie, ale každého z nás - v našich hlavách, v našich srdcích… To je ten hlavní a největší úkol, a možná důvod toho všeho…
Takové je moje poznání a přesně o tohle jsem se s vámi chtěl v posledních dnech podělit. Tak se vyvíjel můj názor od videa „ARMÁDA V CIVILU?“, vystřeleného 19. září z domova od PC (a které jsem za dva dny stáhl), až po vlastní cestu za migranty přes sedm evropských zemí. A přivezení autentických reportáží, které už můžete najít na GoschaTV1 na Youtube. Děkuju všem, kteří nám přitom pomohli. Nic víc, nic míň... - Pokud se původní video někde šíří, jako autor s tím nesouhlasím, ale vím, že zcela tomu nezabráním. Má odpovědnost ale už to není... Přebírají ji na sebe ti, kdo to dělají... - V červnu tohoto roku jsem sám ušel Svatojakubskou pouť, 440 kilometrů severním Španělskem do Santiaga de Compostela. Nedostavily se hned nějaké hřivny, ale možná to byla PŘÍPRAVA a nyní přichází POCHOPENÍ...
Ano, změnil jsem svůj „názor“. Ale co je to názor? Nic víc, než úhel pohledu z místa, na němž se PRÁVĚ TEĎ myšlenkově nalézáme. Pokud jakkoli postoupíme, změní se přirozeně i názor. Změna názoru (postoje!), tedy věřím, že není slabostí, ale přirozeností, je součástí a důsledkem pohybu našeho lidského vývoje. Neměnnost názoru je naopak projevem strnulosti a myšlenkové či duševní zkamenělosti a křeče.
Události, které jsem při tom zažíval, mi opět potvrdily, že „skryté světy a souvislosti“ opravdu existují a s tím naším (s námi) plynule prolínají, a že zájem různých duchovních entit a bytostí o nás není smyšlenkou, ale REALITOU, faktem, skutečností, i když vědou dosud nezjištěnou. Při publikování videa ARMÁDA V CIVILU, kterým jsem nevědomky přiživil strach, se mi doslova přizavřela má osobní skulina, průzor k vyšším duchovním světům, z nich se učíme čerpat a do nichž jsme při příchodu na Zemi přirozeně napojeni… A naopak se začaly objevovat bytosti temna, přilákány stavem mého vědomí, klesající vibrací v důsledku strachu a hněvu, a otevírající se tak možností „spolupráce“. - Bylo to děsivé … a pravdivé, a dokonce i na dálku nezávisle potvrzené jinými vnímavými lidmi. To jsou ony DUCHOVNÍ SOUVISLOSTI našich životů, které jsem výše naznačil, ale které mnozí dosud považují za pohádky či báchorky. Jsou ve skutečnosti stejnou realitou Země a vesmíru, jako již objevené a do vzorců spoutané zákony elektromagnetismu, gravitace či zachování energie. A je vlastně smutné, že dávní obyvatelé naší země i takzvané primitivní národy to vždy věděli a pracovali s tím, zatímco naši vědci a akademici, kteří nás vynesli do kosmu i do neviditelného světa kvantové fyziky, tohle zatím nevědí či popírají... Ale tuším, že někteří to tuší... :-)
Jak už říkám ve videu z vystoupení na Lávce – pomyslný svatý Petr se nás u nebeských bran nebude ptát, zda jsme „uhájili hranice“, ale zda jsme otevřeli svá srdce. Ne v zášti uhájená hranice, ale SEBEOBRANA v pevnosti, v laskavosti a s otevřeným srdcem … je vstupenkou do nebe.
Co je to „nebe“? - Jiné, vyšší sféry bytí. Jiné možnosti, jiné úkoly, jiná učení a zkušenosti, ale Bohu a Světlu už o stupínek blíž…
Šíříme někteří hnus a strach a myslíme si, že si tím pomáháme, že se tím navzájem posilujeme a šturmujeme do boje. Ve skutečnosti se tím ničíme, lidsky i duchovně. A vábíme k sobě ty „temné“. To už vůbec není legrace… A na rozdíl od situace s migranty jde doslova o život… Oddělujeme se od Zdroje, od Světla, které nemá hranice ani zášť, ale jen věčně proudící tok moudrosti a lásky… A my jsme žáci v této vesmírné škole, nyní lidé, jakkoliv na to zapomínáme a dočasně se při pobytu na Zemi identifikujeme POUZE se svým jménem, tělem a osudem (národem, rasou), se svými instinkty a náladami. Zapomínáme NA VYŠŠÍ SOUNÁLEŽITOST SE SILAMI DOBRA A LÁSKY, které nás sem vyslaly. Na vyučenou. Jak obstojíme, jak postoupíme…
Věřte přátelé, že kdybych jen jednu jedinou věc měl o smyslu života dosud pochopit a nahlas říci: bylo by to, BEZ LÁSKY A BEZ SRDCE TO NEJDE… Přestože nám „chladný rozum“ velí bubnovat na plechový bubínek ega, hranic, zášti a oddělenosti… Uf.
 
Z tohoto úhlu pohledu začínám situaci s uprchlíky nahlížet nikoliv jako krizi, ale jako příležitost a výzvu.
Děkuju a hezkou neděli přeje Igor

Kdo souhlasí s tímto textem, prosím o jeho šíření a sdílení.
 
-----------------------------------

DOPORUČENÁ VIDEA:


MIGRANTI a osobní zkušenost Igora Chauna (30. 9. 2015)
Vystoupení Igora po představení Léčivého divadla v Praze na Lávce 30. 9., v den návratu. V úvodu zazní hudební improvizace Patrika Kee a Ezyho. V obraze je doprovázejí fotografie z naší cesty.
https://www.youtube.com/watch?v=As0Jzyj3Gc8&index=1&list=PLtWAkye06QTCljmxajQNSsqKfvPfp2KjT

 
UPRCHLÍCI 11 - Armáda živých lidí (Tovarnik-Šid, 28. 9. 2015)
Krátká emotivní reportáž Igora Chauna z "území nikoho" na chorvatsko-srbském pomezí. Přímý zásah davem migrantů. Setkání a rozhovor s českými dobrovolníky Dalimilem a Miškou.
https://www.youtube.com/watch?v=YbUoCbhV1ek

 
Goscha reportáže z CESTY ZA MIGRANTY na GoschaTV1 na Youtube
https://www.youtube.com/playlist?list=PLtWAkye06QTCljmxajQNSsqKfvPfp2KjT

Kanál GoschaTV1 na Youtube – 7,76 milionů zhlédnutí, 17 000 odběratelů
https://www.youtube.com/user/GoschaTV1

Naši práci (spolek Goscha) a bezplatné zveřejňování videí můžete podpořit zde:
https://www.goscha.cz/dekujeme-za-podporu/

 


MIGRANTI a osobní zkušenost Igora Chauna (30. 9. 2015)

IGOR: „Přátelé, kdo se zajímáte o situací s uprchlíky, podívejte se, prosím, na toto video. Popisuje, jak se vyvíjel můj názor od videa „ARMÁDA V CIVILU?“, vystřeleného z domova od PC, až po vlastní cestu za migranty přes sedm evropských zemí. Postupovali jsme dolů na jih, proti proudu jejich cesty, proti přílivu… A čím déle jsme situaci poznávali, tím nám bylo jasnější, že situace není černobílá, a tím více se ozývalo naše lidství…“ 
Vystoupení Igora Chauna v rámci představení Léčivého divadla v Praze na Lávce 30. 9., v den návratu z cesty. V úvodu zazní hudebni improvizace Patrika Kee a Ezyho. V obraze je doprovázejí fotografie z naší cesty. Poděkování patří taky Peterovi Kováčikovi za skvělou společnost a pomoc na cestě, a Gabriele Filippi, za jeji Léčivé divadlo. A Šárce, která to citlivě natočila. :-) A všem, kteří nám s cestou pomohli a podpořili nás. - Děkuju, IgorPOSELSTVÍ NADĚJE - nové video Igora

(16. 9. 2015) Pár jednoduchých slov o naději… - Poprvé zveřejněné povídání Igora na úvod sedmé Gošárny v Chotěboři, v pátek 14. června  2013. V úvodu zazní píseň Kamilky a Aylana.PROGRAM VYSTOUPENÍ IGORA CHAUNA A GOŠA AKTIVIT
Přátelé, ve druhé části roku 2015 jsme pro vás přichystali tyto aktivity

(a další budou přibývat, sledujte náš program):

Praha - pondělí 19. 10. 2015
Klub Lávka, Novotného lávka 1
Igor Chaun hostem Gabriely Filippi a Léčivého dfivadla
po představení "Chlapec, který viděl pravdu".
začátek v 19,00 - cena 290,-
předprodej v pokladně (tel. 221082288) a na www.ticketportal.cz
https://www.lecivedivadlo.cz/

Brno - víkend 23. - 25. 10. 2015
SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 14
Kníničky 814, 635 00 Brno
Už čtrnácté Goša setkání pro vzájemnou inspiraci a přátelskou duchovní výměnu.
Přihlášky a info JIŽ BRZY na https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/

Nový Jičín - sobota 7. 11. 2015 
Igor Chaun hostem ezoterického festivalu
Program, místo a předprodej budou upřesněny.

Opava - neděle 8. 11. 2015
Povídání s Igorem Chaunem
Kulturní dům Na Rybníčku 43/380
16,30 - 18,30
Program, místo a předprodej budou upřesněny.

Více na https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/


SMUTEK LIDSKÉ LÁSKY - Igor Chaun (Santiago de Compostela, 21. 6. 2015)

(7. 9. 2015) Přátelé, vytvořil jsem nové video ze závěru mé červnové Svatojakubské pouti. Obsahuje večerní pocity u katedrály po "dosažení cíle". Je o zvláštním vztahu lidského smutku, lásky a naděje. Věřím, že vás video zaujme nebo inspiruje. Děkuju za váš zájem… Igor
 BUDDHA A JEŽÍŠ za mřížemi – přednáška (listopad 2005))

(5. 9. 2015) - NOVÉ VIDEO NA GOSCHATV1. - Zajímavá srovnávací přednáška buddhistického mnicha pro vězeňské kaplany v křesťanském českém prostředí. DOPORUČUJEME. - Získal jsem svolení uveřejnit na Goscha stránkách tuto starší, ale velmi inspirativní přednášku. Hovoří mnich theravádové tradice, který si nepřál být jmenován, ale u kterého jsem v 90. letech zažil mnoho dobré inspirace, na vipassánových meditacích a retreatech (zásedech). Děkujeme, milý Bhante!OSLAVA MÍRU A HARMONIE - meditace na Bílé Hoře

(29. 8. 2015) Milí přátelé, přeju hezký večer a dobrou noc. Na dnešek připadá úplněk ve znamení Ryb a také si dnes připomínáme stětí Jana Křtitele, předchůdce a učitele Ježíše Krista. Takže je dneska (nejen) pro citlivé povahy příležitost k zamyšlení, očistě a pozornosti. Přeju to nám všem! - My to dnes oslavili v Letohrádku Hvězda v oboře na Bílé Hoře v Praze mírovou meditací a oslavou harmonie a moudrosti. Jsem moc rád, že jsem v tom vedru z Vysočiny přijel, viděl se s blízkými a milými lidmi. Zase jsem si připomenul, jak důležité je se střetávat, obohacovat, objímat, povídat si. Nebo spolu jen tak vznešeně mlčet... :-) Přikládám pár fotografií z vydařeného dne. - Také jsem natočil pro naši Gošárnu kousek z meditace Ernestíny Velechovské, a potom krátký rozhovor. - Položil jsem jí otázky, krteré ji překvapily. Ve smyslu: Nevychyluje pobídka k míru rovnováhu vesmíru směrem k NEMÍRU? - Proč je důležitá CUDNOST? - Jaký má názor na MIGRANTY a co nás to má naučit? - Možná uvidíte již zítra na Goscha TV​. - Tak hezký, hluboký a klidný večer, přátelé...
PODĚKOVÁNÍ A ÚMLUVA DUŠÍ


(22. 8. 2015) Přátelé, všem vám moc děkuju za krásná přání k narozeninám. Tady, na Facebookui, i v osobních zprávách nebo na mobilu. Jedu v rychlíku ze Slovenska a vlastně si to užívám. Jsem sám se sebou - připomínam si důležité věci, které jsem tenhle víkend s novými přáteli slyšel nebo pochopil. Jedna z nich je úplně geniální: "Nejvíc jsme se v životě báli věcí, které se nikdy nestaly." Rozumíte? Vidíte se v tom také? Kolik životní energie jsme tak zbůhdarma vyhodili oknem? Dokážeme s tím přestat - začít žít opravdu realitu, namísto představ?

Také jsem si znovu uvědomil, díky slyšeným osobním příběhům, že mnohé co se nám stalo a co považujeme za tragédii (ztráta blízkého) může být v duchovní realitě ÚMLUVOU DUŠÍ, než přišly na tento Zemský svět. Prošli jsme vsak zástěnou zapomnění, branou nového lidského života na Zemi, a je obtížné to pochopit a přijmout. Přestože jsme si to sami naplánovali! Věřím tomu. Je v tom obsažena Jiskra pochopení Božího plánu s námi. -  Odvážím se být konkrétnější. Na meditaci se objevil člověk, který přišel před nedávnem o syna. Bylo mu dvacet let. Ten otec řekl při meditaci, že už to přijal, ale pochopil, že už nikdy v životě nezažije stav štěstí. Rozplakal jsem se. Naď takovým ortelem nad sebou samým. Naď takovou nevírou, že VŽDY můžeme štěstí znovu získat - a pochopit vyšší zákonitosti toho, co se nám stalo. - Později jsem si díky tomu uvědomil, že to mohla být úmluva duší, které měly dvě možnosti. Buď se v nastávajícím životě nesetkají, protože to v plánu není, anebo ano, ale ta Prvá dostane jen dvacet let. Domluví se, že to za to stojí, a ta duše, která bude otcem, souhlasí, protože ve stavu moudrosti a vhledu barda se to jeví jako mnohem výhodnější, než nevidět se vůbec. Vždyť po sobě touží, milují se již eóny věků a spolu se učí, spolu procházejí školou vtělování.  Jenže duše příštího otce tam, ve Světle a pochopení, nedohlédne bolest, kterou sobě sama tímto rozhodnutím připravila. Bolest, až dvacetiletého syna na Zemi pochová. Ona Duše ví, že to zvládne, odhadla to správně, ale zapomněla, jak velké zkoušce víry se tím vystaví. ... Pokud by tohle platilo, a já v to věřím, odchod blízkého člověka nemusí být nahlížen pouze jako "tragédie", ale může být i domluveným a Shůry naplánovaným darem, který znamenal 20 let "navíc", společné pozemské zkušenosti a lidské Lásky... Je to asi to největší učení člověka a nejtěžší zkouška jeho víry. A přece by Jiskra důvěry v Boži plán, a v lekce, které jsme si sami připravili, nikdy neměla být uhašena.. U toho dobrého a silného muže, kterého jsem dnes potkal, se jevila uhaslá. Řekl to, myslí si to. To proto jsem se rozplakal. Zároveň vím a vidím, že muž, se kterým jsem se dnes v důvěře a láskyplně setkal, tento úkol zvládne a svůj prožitek štěstí obnoví. Vím to. Je to totiž v plánu jeho Duše..

Taky jsem si znovu uvědomil, že nikdy nebudeme mít nic jiného, než je Dnešek. (Onen okamžik TEĎ!) Ani v okamžiku smrti to nebude jiné než teď. Proto skutečnou kvalitu života získáme pouze dobrým a opravdovým prožitekem Dneška. To je podstata toho, co nás učí moudří.

Taky jsem si uvědomil znovu, díky společně léčivé meditaci, v jakém omylu žije většina nás západních lidí, když si myslíme, že jsme JEDINCI coby uzavřené a ohraničené energetické systémy. Ve skutečnosti jsme v každou mikrovteřinu propojenI se svým okolím MILIARDOU jemných vláken, kterými s okolím komunikujeme, zkoumáme ho, obohacujeme ho, i si z něho bereme. V jedné vizi v Amazonii jsem to spatřil a byl jsem doslova fascinován. Jaká je energetická realita každé jedné buňky našeho těla, a její komunikace s Veškerenstvem, s celým Vesmírem, jaká je skutečná pravda o našich domnělých individualitách.

Hezké letní dny, přátelé, a dobré duchovni pochopení nám všem. Igor


KAŽDÝ SI MŮŽEME VYTVOŘIT SVOU OSOBNÍ MODLITBU

(19. 8. 2015) Milí přátelé, možná je dobré si navzájem připomenout možnosti a sílu modlitby. Pro pochybující dodám, že když se modlíme, tak se nejedná ani tak o projev náboženský či církevní, jako o osobní rozpravu s Bohem, o osobní vztah, komunikaci a využití vlastního skrytého zázraku naší existence - totiž možnosti "vytočit telefonní číslo Vzhůru", použít "osobní sluchátko srdce" - a zavolat Domů, již za pozemského života. I velcí duchové lidské minulosti to činili a vytvořili nádherné osobní modlitby, kterými se obraceli k Bohu, káli se a prosili o milost. A také o sílu k překonání překážek na své životní cestě. Můžeme to udělat každý z nás, kdykoliv, právě teď...
Děkuju Martině, že mne upozornila na krásnou osobní modlitbu Jana Ámose Komenského...

"Tady jsem, Pane Bože, můj a milosrdný Stvořiteli. Unavil jsem se hledáním východiska, ale kromě nebezpečí, strachu a nejistoty nic nenalézám. Nikdo pomoci nemůže, proto přicházím k Tobě a klekám u Tvých nohou. Do vůle Tvé se zcela odevzdávám. Nalož se mnou, pro Ježíše Krista, jako s tím, kdo se do náruče Tvého milosrdenství pokládá. Hospodine, panovníku Nebe i Země, Tvému jménu budiž čest, ne mně...Ty jsi hoden vzít moc, moudrost, sílu a čest, slávu i požehnání. Nikdy Tě neopustím. Nyní se zabydluji v hlubině Tvého milosrdenství. Místo hradeb, štítů se kladu do Tvé všemohoucnosti. Před sebe jako stráž stavím Tvoji vševědoucnost. Tvé vůli odevzdávám klíče od brány mého srdce a všech mých úmyslů. Odmykej, zamykej, čiň co ráčíš, před Tvým obličejem stojím takový, jaký jsem. A zbavuji se všeho, i sebe samého. Odevzdávám se Ti cele, plně a bez výhrad. Dělej se mnou co chceš a co vidíš za dobré. Nebráním se, nic nežádám, ať se děje Tvá vůle. Se mnou i skrze mě, podle Tvého přání. Jen o jedno Tě prosím, nikdy mě neopouštěj. AMEN!"

 


Milí přátelé, přejeme dobré odpočinkové léto a hodně lásky i duchovní inspirace.

(10. 8. 2015) Ve druhé polovině léta zase začneme zveřejňovat nová Goscha videa pro vás, s duchovní nebo prostě obecně LIDSKOU tématikou. Bezplatně. Máme natočené zajímavé věci a věříme, že vás to osloví nebo potěší. Kdo to ucítíte, můžete nám pomoct a podpořit nás dobrovolným příspěvkem na účet našeho občanského spolku Goscha, ZDE. Stav účtu je relativně tristní. :-) (Na rozdíl od našich osobních kont! :-) :-) :-) )
Na hlavním kanále GoschaTV1 na Youtube máme v současnosti přes 700 videí, přes 7 milionů zhlédnutí a téměř 17 tisíc odběratelů. Uf! Díky díky vás zájem a spolupráci na s polečné věci. Igor

Odkaz na náš transparentní účet
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi...


Naše autorská videa najdete na GoschaTV1
Další videa najdete na GoschaTV2 a GoschaTV3
 Odkaz pro vaši podporu
https://www.goscha.cz/dekujeme-za-podporu/


PŘED SVATOJAKUBSKOU POUTÍ (Igor Chaun, 12. května 2015)

Milí přátelé, vy, kterým jsem se za ty roky Goša činnosti (i tady na FB) vryl třeba trochu do srdce či do myšlenek, možná si kladete otázku, zdali už jsem na avizované cestě do Santiaga de Compostela, na tak zvané Svatojakubské pouti, k místu údajných ostatků apoštola Jakuba staršího. Na pouti ZA SEBOU, pouti K SOBĚ, pouti k BOHU (v sobě?). Pouti to po Jeruzalémě a Římu třetí nejdůležitější křesťanské...

A kladete si otázku, jak se mi tam daří, kde jsem, co se se mnou děje... Cítím proto potřebu napsat pár slov...

Je to tak, že mám sbalený malý úhledný baťoh, koupil jsem si ve výprodeji goretexovou bundu mamut i správné trekové sandály keen – a o pár dnů jsem výpravu ještě odložil. Koncem května tam bude tepleji a moře lemující Severní cestu už bude spíše k vykoupání, k osvěžení... Trávím tyhle dny spíše v ústraní a vlastně mi vyhovuje, že skoro nikdo nevolá, protože se většina domnívá, že jsem už "pryč". :-)

Pobývám teď hodně v přírodě, dívám se občas na hokej (zvláštní, i já jsem Džegra odepisoval a on zase VÁLÍ), sázím květiny a keře na statku a pozoruju s neztenčenou fascinací SÍLU, mohutnost a NEZASTAVITELNOST TOKU ŽIVOTA, projevující se ve všem živém a Stvořeném na zahradě i všude kolem mne, pozoruju taky politiku a uvědomuju si, kterak v jisté části života se duchovno a veřejný život v našem vnímání ROZPOJUJÍ, a v další části života se zase setkávají, to když nám dojde, že VŠE je duchovno, tedy i veřejný prostor, v němž žijeme, včetně těch, kteří ho viditelně formují - prezident, politici, novináři, umělci atd. Takže se zase více zaobírám naší "společenskou realitou"...

A při tom všem v sobě znovunalézám střípky vlastní duchovní moudrosti i cítění toho, CO UŽ PŘECE DÁVNO VÍM! - Ale zapomínám, stále zapomínám... Co?

Že jsme Jedním, že patříme do dokonalého systému Universa, že jsme TADY za Zemi vlastními delegáty sebe sama, ve škole prožitku a lekcí, sebou samými vysláni, neboť delegáti svého vlastního Vyššího vědomí v přechodném fyzickém těle...

Tyhle myšlenky mi jdou hlavou. Když uvažuji, kdo jsem, jaká je moje úloha, jak dál...

Ztišení, klid a samota mi v tom velmi pomáhají... Potvrzuje se, že teprve když utichne ryk všedních starostí, klokot povinností a hukot běžné komunikace, rozprostře se opět ticho, v němž lze zaslechnout jiné emaily, esemesky a telefonáty - TOTIŽ ty z vyšších úrovní reality, od poslů Božích a snad i Boha samého... A od věčného super Igora - toho moudrého tam na Výšinách, který mne sleduje, fandí mi, našeptává mi a napovídá, pokud si všimnu, pokud dokážu naslouchat...Abych nalezl a dopochopil svůj příběh, svůj úkol, cestu tohoto života... A toho věčného a super máte i vy, tam nahoře, máme ho každý... Takže je to fér...

Nějak mi došlo, že DOBRO je silou prvorozenou, a zlo silou druhorozenou. A právě v jejich dynamice a interakci vzniká Poznání... Pomáhá mi to pochopit sebe, své počínání a svou úlohu, a smířit se sebou takovým, jaký jsem.

Našel jsem odvahu pohlédnout (v záblesku a nepatrném mžiku!) oné „druhorozené síle“ do tváře, a zahlédnout ji i ve vlastním nitru... - Pochopil jsem, že tváře démonů (rohy i smrádek pekelný), jak se nám zlo obvykle romanticky či hrůzostrašně manifestuje, jsou pouze „obrazovým překladačem“ naší mysli, abychom Zlo navnímali. Ale tyto obrazy nejsou skutečnou jeho podobou a jen pomocně se váží k oné druhorozené síle Stvoření, již jsme nazvali Zlo. A která také hýbe vesmírem - a dává vyniknout Dobru, a umožňuje Světlu být cílem, pro nás zrozené bytosti...

Bez zla nebylo by Dobra, respektive naší schopnosti si Dobro uvědomit a vlastním ROZHODNUTÍM se k němu přimknout...

Vybrat si Dobro... I přes vratká klopýtání...

I já si někdy kladu otázku, zda jsem jsem v tom všem víru vlastně víru v Boha neztratil, zda mé chování a přemýšlení o tom nevypovídá...

Je podivuhodné, jak málo vlastně stačí - ztišení se a ústraní - a zjemnělé vnímání začne opět zachytávat zprávy, náznaky, úsměvy i povzbuzení z "vyšších míst".

Znáte to?

Máte to tak taky?

Také vás to vždy znovu překvapí? A POTĚŠÍ?!?

Takové jsou teď mé dny. Tiché, se sebou...

Před poutní cestou...

"Dokud je to v lidském těle, tak to vždycky ještě trochu smrdí..." řekl před lety buddhistický mnich Ashin Ottama, neboli Karel Smrčka, ke kterému jsem docházel na vipassánové meditace a přednášky... Je to věta, kterou mám zlatě zapsanou v portfóliu mých "důležitých vět". Ano, dokud jsme v lidském těle, tak to vždycky ještě trochu smrdí... Tedy - jsme nedokonalé, po štěstí a čistotě toužící, ale často chybující BYTOSTI... A tím i krásné...

Nechceme po žáku čtvrté třídy základní školy, aby ovládal jadernou fyziku školy vysoké... Tak i my zde na Zemi nevládneme dosud vyššími lekcemi a učeními, ale TUŠÍME JE. A dobří studenti, kteří už postoupili, občas přicházejí a DOUČUJÍ nás, ve snech, předtuchách, v naší intuici a jemném vnímání, našeptávají nám a radí, a také nás ochraňují, když dovolíme, když nasloucháme...

Při poctivém ztišení se cítím znovu SÍLU A MOUDROST Boží. Cítím až fyzicky vliv Krista, Panny Marie, ale i Buddhy a dalších milovaných bytostí a energií. Pobývajících ve vyšších úrovní stvoření...A občas - jsme z toho RADOSTÍ V SEDMÉM NEBI. :-) Tento slovní odkaz uvádím záměrně, abych připomenul, kterak nám vyšší duchovní Pravdy pronikly i do prosté řeči, abychom nezapomínali a alespoň v nadsázce a občas si je navzájem připomenuli, třeba "jen" rčením, úslovím...

Ale nejlépe je si to připomenout napřímo: modlitbou, myšlenkou, přímým uvědoměním si...

A to se nejlépe dělá v ústraní... Proto jsem teď převážně sám...  Po letech vydávání, samo přišlo období opětovného nabírání a očisty...

Také jsem si uvědomil, že když na sobě pracujeme, tak se to přece jenom v nás "nějak ukládá". Tvoří se nějaký "zlatý fond" naší lidské osobnosti, a ono se to projeví, když jde do tuhého. V běžném životě si můžeme postesknout, že stagnujeme  a cítit se malými a rozmrzelými, ale dlouhodobé zabývání se SPRÁVNÝMI POSTOJI A ČINY se přece jenom projeví, když je třeba... Zemřel mi totiž soused. Tady, na Vysočině. Už mu bylo přes osmdesát, ale aktivitou, mluvností a pracovitostí byl nedostižný. Párkrát jsme se pohádali na krev. A najednou tu není... Osiřely jeho pole i zahrady... Zasáhlo mne to... Až jsem se divil, jak moc... Vedli jsme spor o závoru, kterou si postavil přes obecní cestu... Vedla do pole, téměř nikam, ale přec jen byla obecní. Jardovi šlo o to, aby mu neutíkaly slepice. - Sousedé mne nabádali, ať to řeším. Nemohl jsem za domem parkovat. Že i jim to pomůže. Starosta mi řekl, že stačí napsat dopis, a soused to dostane příkazem... Neudělal jsem to, "nenapsal" jsem to. Řekl jsem si, že při jeho věku neznám dne ani hodiny a že nechci zatížit poslední léta jeho života "prohraným sporem" o bránu, jejíž ztráta by ho hodně bolela. ... Netušil jsem, že naplnění přijde tak brzy. Zasáhlo mne to. A jsem nesmírně rád, že i když jsem váhal, tak lepší část Igora, ten "fond Dobra ve mně", dokázal ustát tu situaci. A i když jsme se několikrát příšerně zhádali, ustoupil jsem mu. Já nebudu psát udavačské dopisy, ani když jsem v právu... - Jardo, mám tě rád a chybíš mi tady na Vysočině, mezi svými poly, s traktorem, s nářadím, u svých býčků, kachen, brambor i slepic... Jardo, už tě nevidím přes plot, v tvé věčné činorodosti... Jardo, ať je ti země lehká a nebe vzdušné tam, kam jsi nás předešel...

Cítím, jak je důležitá, zázračná a mocná tato doba. Věřím, že každé setkání má smysl. Že i nepatrný člověk a příběh v našich současných životech je pečlivě plánované setkání - osudem či karmou či Prozřetelností - tak, aby právě dnes, v těchto dnech, došlo k očistě, k průniku omilostňujících energií, k vlídnosti a laskavosti, pokud to dokážeme...  - Tím rozvážeme staré bolesti a vazby, tížící nás třeba po mnoho životů...

Je to jako s těmi apoštoly na pražském orloji. V okénku se střídají postavy lidí - světců, ale za tím vším je mistrovská souhra z díla mistra Hanuše... Tak i Stvořitel sám v mnohem nesmírnějším soukolí chystá a připravuje nám setkání, přátele i konflikty těchto dnů, abychom pochopili, spatřili... Věřím a cítím, že je to zesílená činnost a zároveň milost, která probíhá právě teď...Ještě to připodobním řečí filmovou... Jako kdyby hrdina předchozího filmu (tedy předchozího našeho života), a tedy hlavní postava s níž jsme mnohé zažili a proboleli, se nyní objevil alespoň jako malá epizodní role... V důsledku je pak tento film (tento náš život) různými postavami doslova zahuštěn a je někdy těžké se v tom orientovat, ustát to a lidsky reagovat. Film je přeplněn postavami a je jen na nás, zda si všimneme, že ředitel továrny hraje nyní malého vrátného na fabrické fortně, a bývalá vrchní milovnice nám věnovala smírný úsměv zpoza řeznického pultu, když se nám nahýbala pro bůček... Pokud zachytíme tyto pohledy, tato poselství, pokud srdcem zavnímáme tyto NITKY OSUDU A MILOSTI, příběh se rozváže, poléčí. To je zázrak této doby...

Všímejme si pozorně s kým a proč se setkáváme, co řešíme, co léčíme, jak reagujeme, co v nás kdo probouzí a co MÁME přitom léčit...

Neboť i dnešní posvátnou dobu snadno zahodit, prolelkovat...

Samozřejmě, že karmické kolo Osudu "takto" funguje stále... Ale přijde mi, že v těchto dnech (letech), v těchto našich životech to zesílilo... Tlak doby, "zkrácení" času, naléhavost prožitků i častý náš zmatek o tom vypovídají... Dovolím si ještě příklad z divadelnictví... Jako kdyby dříve byl každý život osazen pouze postavami přinaležícími konkrétnímu titulu, žánru a autorovi... Ale nyní - řečeno ve shakespearovském klíči -, v jednom jediném představení (tomto našem životě) ožili Hamlet, král Lear i Othelo s Desdemonou.. A je na nás, jak se s tím vypořádáme, co si pro sebe vybereme. Kam zaměříme pozornost a čemu bude naslouchat naše srdce. Vypadá to jako chaos, ale je to PŘÍLEŽITOST. Můžeme nyní snáze než kdy jindy změnit žánr a sami si rozhodnout JAK SE NÁM LÍBÍ? :-) Vlivem naléhavých možností posvátné doby, do níž nám bylo dáno žít, Dramaturgie je rozvolněná, a možnost REINKARNACE ZAŽIVA se takto ukazuje v praxi...Vždy existovala provázanost mezi karmou a postavami, jimiž byly naše životy osazovány. Nyní ale SYSTÉM začal pracovat v jakémsi zhuštěném režimu a chrlí a nabízí intenzivní lekce, léčení, setkávání, rozhřešení, rozvazování, možnosti nápravy... Proto tolik bolesti, dramat, ale i pochopení a nádherných přátelství - v našich současných lidských vztazích...

Takhle přemýšlím, když jsem sám, abych zjistil a připomenul si, že NEJSEM SÁM... :-) Uf.V téhle náladě bych si vůbec neuměl představit, kupříkladu, že bych šel NA HOKEJ!

A fandil, přetáhl si přes hlavu repre dres a volal KDO NESKÁČE NENÍ ČECH!!! Hop hop hop!

Anebo uměl...? Uměl bych si to představit...?

Možná ano. Protože už jsem pochopil, že Bůh je ve všem, i v gumové pryži jménem PUK, a záleží jen na kapacitě našeho myšlení, v čem a kde všude jsme ochotni si BOŽSKÉ připustit...

Tak hezký den, přátelé, a neutuchající myšlenku na Boha... A také na sílu jeho svatých poslů Lásky. A tak vůbec...

Jak už jsem řekl, je přede mnou ta Svatojakubská pouť... Už za pár dnů... Ráno už prý nebude zima a lezavo, a moře bude vstřícnější - k poutníkovi opuchýřovanému, k inkarnátovi pražskému jménem Igor, v mamutí žluté bundě, však foto pošlu...

Tak hezký den, Igor...

A teď na ten hokej... :-)

 


Milí přátelé, ze srdce vás zdravím a přeju za sebe i spolek Goscha
KRÁSNÉ VELIKONOCE. 

(4. 4. 2015) Já osobně jsem ukončil "pobyt ve tmě" o něco dříve, děkuji za tuto zkušenost a také smekám před skvělým Vláďou Bohmem za jeho moudrou péči, a až dojemně laskavou. Jsem rád za tuto zkušenost, ale nyní už spolu s vámi vnímám a učím se ze Světla těchto dnů a této Velikonoční PŘÍLEŽITOSTI. - Přemýšlím, jak napsat vzkaz a přání, které se váže k tomuto Svátku, když číst to budou i lidé hluboce věřící, i z přesvědčení ateisté, anebo lidé váhající, obezřetní, sotva krůček na Cestě... - Tak to tedy napíšu jednoduše a skromně. ... Přeju nám všem, přátelé, abychom v těchto posvátných a požehnaných dnech využili příležitosti a usebrali se v sobě i v Bohu. Věřím, že každá naše myšlenka na původní dokonalé propojení s vyšší mocí, které říkáme Božská, má vždy zcela zásadní význam a smysl, a že už ze své podstaty léčí, naplňuje nás a obohacuje.
Cítím a mám vyzkoušené, že každá myšlenka na Nebeského Otce a na Ježíše Krista, Jeho posla Lásky a šance lidské Kristovské, sama o sobě už nás očišťuje a povznáší.
A pokud má někdo potíž s těmito slovy - Bůh, Kristus -, můžeme to stejně dobře nazvat jako Energii, Sílu, Dokonalost, Vyšší přírodní zákony kosmu, Univerzální Lásku, prostě jak chceme. A vždy to bude správně...
Přeju nám, přátelé milí, krásné Velikonoce, čas obnovení síly a víry, a také ponoru do vlastní Božské moudrosti... - Děkuju, Igor Chaun
A přikládám video, kde jsem si dovolil hovořit o svém vnímání Krista...(30. 3. 2015) Přátelé, kdo máte rádi má povídání, udělejte si, prosím, chvíli (dvě a půl hodiny :-) ) na toto mé vystoupení v Karviné. Podařilo se tam zvláštním a srozumitelným způsobem pojmenovat mnoho témat a příběhů, se kterými se setkáváme na duchovní cestě. Velké poděkování pořadatelům za pozvání a především všem vám skvělým posluchačům v sále, se kterými jsme vytvořili tuto atmosféru sdílení a inspirace. I to mne vedlo k nebývalé otevřenosti a upřímnosti. DĚKUJU. Hodně síly a naděje na Cestu nám všem... - Igor14. SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ - POZOR ZMĚNA!

(30. 3. 2015) Milí přátelé, z několika různých důvodů jsme se rozhodli, a částečně i intuitivně, že naše chystané 14. setkání, které se mělo konat v hotelu Fontána na Brněnské přehradě o víkendu 17. až 19. 4. 2015 se prozatím ODKLÁDÁ. Věříme, že po všech našich krásných setkáních mnozí cítíme čas především k osobní práci na sobě a že v tomto nabitém čase mnozí uvítáme spíše samotu a ticho, klid a kontemplaci.
Neboť mnohé už bylo ŘEČENO, ale nemnohé VNITŘNĚ VYKONÁNO.

Naši tradici GOŠA setkávání a přednášek samozřejmě podržíme, a těšíme se na setkání s vámi v příštím čase.
Termín a program pak s předstihem zveřejníme…


(17. 3. 2015) Milí přátelé, chtěl bych vám nabídnout s velkou láskou a radostí toto krátké video, které jsem vytvořil pro ty z vás, kteří raději naslouchají, než čtou… Protože nejprve jsem zveřejnil samostatný text... - S přáním inspirace na společné Cestě a při společném rozpomínání, navíc v těchto krásných předjarních dnech, vás zdraví Igor a přeje dobrou náladu a neutuchající víru a naději v srdci…


Tento text jsem rozepsal v březnu 2014, po obdržení Bludného balvana spolku Sisyfos. Nyní jsem ho našel v počítači, dopsal a zveřejnil. - Je to podobenství o nás a o době, ve které žijeme... Přeju příjemnou inspiraci - a ROZPOMÍNÁNÍ...

PŮVODNÍ KRÁLOVSTVÍ (Igor Chaun, 14. 3. 2015)

Je možné to nenapsat, nepřiznat si to??? – Někdy mi přijde, že jsme jako v pohádce o velvyslancích dávného Království, kteří se vydali na cestu do daleka. Objevili nové končiny, a postupně začali na mateřské Království zapomínat. Pracovali, žili, množili se … světili dny, kdy nepracovali, aby alespoň jeden den v týdnu tito lidé vědomě přemýšleli o své původní krajině, o svém Království, z něhož přišli.

Vždy cítili posvátnou radost, když se propojili a vzpomínali.

Časem ale někteří od tohoto zvyku upustili, a ještě později – TÉMĚŘ VŠICHNI.
Postupem generací začalo se vědomí o původním Království vytrácet. Obyvatelé kolonie zapomínali – a vzpomínky starších či zbožnějších byly odkazovány do říše fantazie, mýtů nebo báchorek.

V jistém smyslu se jim ulevilo, protože už nemuseli odvádět přímé vyúčtování, respektive zapomněli, že na ně stejně jednou dojde…

Už nad sebou necítili přímý dohled dávného Království a začali se vnímat jedinými pány své kolonie, jedinými vládci svého života, bez jiné odpovědnosti.

Avšak tento pocit začal kolonisty postupem času zároveň i svírat a tísnit. Někteří se znovu uchylovali k dávným bájím a zkazkám o Království, z něhož přišli, o vznešených palácích ze zářícího zlata, žuly a mramoru, jejichž podstatu nenahlodá čas, strach, ani proměnlivost podnebí v kolonii.

… Ba dokonce hovořili i o podivuhodných technologiích, které se v nejasných vzpomínkách jevily jako nadpřirozené či božské, a také se nemohli zbavit vracejících se vzpomínek na existenci vládnoucích tam – v původním Království – jakýchsi vyšších bytostí, vznešených služebníků vládce a Stvořitele KRÁLOVSTVÍ…

Samotný Král byl jen tušený, ale někteří se k němu začali v duchu znovu utíkat a modlit.

Když začali obyvatelé kolonie hledat ve své minulosti, ukázalo se, že nejsou zcela bez možnosti se rozpomenout. Kromě volání ve svém srdci mohli používat i několik starých map, instrukcí a modliteb, které se v různých částech Kolonie začali znovu nalézat a objevovat, a které zjevně odkazovali k jakémusi faktickému Království. Mnohým se jevilo, že tyto STŘÍPKY MINULOSTI se vztahují k něčemu Vyššímu, avšak SKUTEČNÉMU.

Časem se o existenci původního Království, z něhož kolonizátoři přišli, začínalo více a více mluvit.
Lidem to přinášelo úlevu a vnímali, že myšlenka na původní Království je zvláštně spojuje a rozradostňuje. Také se ukázalo, že jejich společenství, když se v duchu i nahlas upíná ke Království, stává se klidnějším, radostnějším … a je nějak příjemnější v něm pobývat.

Stejně tak ale zůstávala i skupina mrzutých kolonistů bez víry a bez vzpomínky, kteří tvrdili, že nic takového jako původní Království není, a že ani být nemůže, protože na horizontu oceánu čekají jen velké chobotnice a mořští draci – a za nimi už není NIC.
A vcelku zahořkle se oháněli také SVÝMI mapami. Ty opravdu ukazovaly svět jako JEDINÉ místo s živými lidmi, a tím byla jejich kolonie. Tyto mapy byly pořízeny nedávno – skupinou mořeplavců, která se z kolonie vydala AŽ NA SAMÝ HORIZONT ZNÁMÉHO OCEÁNU. Tato skupina také požívala jisté vážnosti a v jejím čele stanul muž, povoláním Zlatník.

Také si v tom čase někteří všimli, že jsou mezi nimi jedinci, kteří v době úpadku nedávali vědět o svém „stavu rozpomenutí“, ale nyní, když se opět stávalo zvykem i na veřejnosti o možné existenci vzdáleného Království hovořit, se ukazovalo, že mají schopnost dobře si vybavovat i nečekané podrobnosti o chodu tohoto Království, o jeho smyslu, a především o NAPROSTÉ PROPOJENOSTI kolonizátorů s tímto Královstvím, a to překvapivě i těch, kteří existenci Království zamítali... A sdružovali se kolem nových map.

Myšlenka na Království tak zesilovala, pomalu se vynořovala v myslích a srdcích kolonizátorů…

Některé to však přivedlo ve zmatek. Uvědomili si, kolik let a pokolení neodváděli do Království, co měli, a jak silně vypověděli poslušnost jeho zákonům… Jiní se dokonce obávali náhlého vpádu RYTÍŘŮ SVĚTLA, výběrčích to původního Království, kteří násilím a naráz vyberou neodvedenou daň. Anebo mohutným útokem V TRESTU kolonii vyhladí, v jediném okamžiku smetou navždy do moře…

Jiní je uklidňovali a říkali: V původním Království o nás přece vědí, nezapomněli jako my. A nechali nás, abychom si založili tuto kolonii a pomýšleli jen a jen na její ROZKVĚT. Vládce původního Království je jistě milosrdný a čeká, až sami si vzpomeneme a odvedeme daň.

A jiní se ptali: Ale jak teď odvést daň, když nemáme s Královstvím přímé spojení?
Moudří jim odpověděli: Odvedení daně spočívá v uvědomění si jednoty s původním Královstvím. Písaři Království to zaznamenají a tím se stáváš opět součástí Království i Krále.

V kolonii začínal být celý PŘÍBĚH ZAPOMNĚNÍ stále více a více srozumitelný. Pozbýval své zakázanosti a stával se srozumitelný více lidem. Skupina nových mořeplavců sice vzdorovala, ale zmenšovala se. A těm, co zbyli, se lidé smáli, nebo je politovali.  Nebo se za ně pomodlili, ať jim původní Vládce odpustí…

V té době nastal v kolonii Zlatý věk.
A když došlo opravdu jednoho dne ke SPOJENÍ kolonie a Království, vlastně už si toho ani nikdo zvlášť nevšiml. Tak přišlo KRÁLOVSTVÍ ZA ZEMI, a tak vešla jedna maličká lidská kolonie, v srdci vesmíru, zpět do milosti původního Království a do Lásky Boží…

-----------------------------------------

A jak to vím, přátelé…?
I já jsem přece jeden z kolonizátorů, kteří zapomněli na svůj původ. A právě teď se spolu s vámi rozpomínám…

Na co? - Že původně jsme byli my všichni vědomými obyvateli a příslušníky Království. Byli jsme vysláni ke svému úkolu, do dalekých krajů. Časem jsme zapomněli, že jsme součástí Království a začali sami sebe a svou „kolonii života“ považovat za jakési smutné místo, království bez Krále.
Namísto vyšších zákonů původního Království vetřel se nám do jednání a společného žití zmar a hřích.
A právě teď se rozpomínáme.
Vím to.
Vidím to.
Na sobě i na vás.
Mám z toho radost.

Vidím, jak oprašujeme prastaré mapy, rytiny i listiny, jak stíráme prach ze starých pergamenů, a stále jen jednu Pravdu zříme… Lámeme pečetě prastarého lidství a odvážně studujeme a stoupáme…

Děje se to, přátelé...
Nejodvážnější z nás kolonizátorů se už vydali zpět – na nepředvídatelnou a krásně dobrodružnou cestu Domů.
Korábem je nám SRDCE a větrem v plachtách je naše smělé ODHODLÁNÍ.
Někteří se nám smějí, někteří nás podporují. Ale písaři a berní andílci nebeského Království už nestačí zapisovat nové přihlášky, každé jedno další naše rozpomenutí se na JEDNU VELKOU JEDNOTU.

Děkuju, Igor


(28. 2. 2015) Přátelé, zdravím vás po čase a těším se na jarní Goscha akce. Včas napíšeme co a kdy. Děkujeme za vše, co jsme spolu v roce 2015 už prožili, ať už na mé lednové "moravské cestě" nebo společně u nových videí. - Naleznete jich na našem hlavním kanále GoschaTV1 opravdu hodně nových. A za všechny Namó Tassá... - obnovená buddhistická poklona - neboli TŘI BUDDHOVY KLENOTY - z dokumentu CESTA DO INDIE. Mnozí jste žádali o její opětovné nahrání a tady tedy je... :-) Věřím, že vás potěší... Díky a zdraví IgorChaunKontakt

GOSCHA spolek

Pukšice 16
Uhelná Příbram
582 82 Golčův Jeníkov
IČO: 22769056
DIČ: CZ22769056


Igor Chaun
Ivana Vitáková
Dana Talácková
David Borůvka
Děkujeme, že přicházíte
nabrat inspiraci a posilu!