PODĚKOVÁNÍ ZA 2014 A PŘÁNÍ IGORA A GOŠA K 2015

(31. 12. 2014) Přátelé, ze srdce vás zdravím a přeju krásného Silvestra. Děkuju za to, co jsme spolu prožili tenhle rok. Virtuálně tady na webu i osobně, na našich Setkáních. Byl to moc zvláštní rok, ale asi potřebný... Ne, že bych zažil moc porodů - vlastně jen jeden :-) - ale vím, že aktu samému předcházejí "porodní bolesti". Až potom vyjde plod, v síle i kráse... :-) Věřím, že právě rok 2015, který nadchází, pro nás bude rokem duchovní i životní sklizně, plodným zúročením toho, co se v tomto roce kolem nás i v nás samotných často tak bolestně RODILO, hlásilo o slovo... Neříkám to jako frázi, opravdu bytostně cítím, že přichází dobrý rok a že v něm máme mnozí velké šance se uklidnit, najít, postoupit... A odpovídají tomu i astrologické předpovědi... A poselství, která někteří přijímají od nevtělených učitelů a Mistrů... Opravdu ze srdce to, přátelé milí, nám všem přeju. A nějaké další Goša akce nádavkem k tomu... :-)
Moc mne tahle práce baví a naplňuje. Jak už jsem před časem napsal, došlo mi, že podílet se na šíření a distribuci "Božího světla v lidském vnímání" je asi ta nejkrásnější práce, kterou může člověk mít. Začal jsem to tak vnímat. Proto se i moje práce a život stále více věnují Gošárně, neboli, jak by řekl Vladimír, práce se stává tím, čím má být, tedy posláním a radostí. :-)
Moc vám díky za podporu a za přízeň. Děkuju všem, kdo se díváte na videa, kdo lajkujete, komentujete, šíříte dál. A kdo osobně přijíždíte na naše akce. Každé Goša Setkání je i pro mne znovu překvapením, s jakou intenzitou se odehrává, jak se vždy podivuhodně poskládá chemie lidí, i vás, co přijedete noví, chemie témat a vzájemné inspirace. Skutečně mne to udivuje, a nejen to ... dojímá...
Tak je mi to svědectvím, že tahle práce má cenu.
Moc děkuju vám, kteří mi občas napíšete, že Goša aktivity vám pomohly a jsou pro vás důležité... Že pomohly inspirativním videem (při kterém vám "něco docvaklo"), novým přátelstvím, lidským sdílením, novým přítelem či kamarádkou... To vše se díky Gošárnám děje a já to tuším. Někdy mi říkáte: Igore, ty ani nevíš, kolik lidí se díky tomu našlo, propojilo... Uf! - To je mi radostí... Ale znovu musím říci, že bez vás, vašeho zájmu a sílící touhy po duchovnu, po poznání a po Bohu, by Gošárna nebyla, neexistovala, zanikla, ba co více - schlíple uvadla...! :-) Co já bych si počal sám, u svého počítače, s těmi videi a Setkáními?!? To vy, milí přátelé, Gošárnu zaléváte svým zájmem a laskavostí, a já jsem jen OBČASNÝ ZAHRADNÍK, s plným respektem ke Slunci, díky kterému naše GOŠA ZAHRADA KVETE A SÍLÍ... :-)
Velké poděkování patří mým spolupracovníkům v Goše - Mirečce, Veronice, Davidovi, Šárce a Lucii, kteří se mnou mají často až nadlidskou trpělivost a kteří mi obrovsky pomáhají. A nejen oni, je to spousta z vás, kdo příležitostně pomáháte, ano, jste to vy, "staří dobří Gošárníci“, kteří se mnou KÁRU SVĚTLA TÁHNETE UŽ TŘI ROKY. :-) A jejichž usmívající se tváře vždy tak nesmírně rád vidím v sálech našich akcí...
Hodně síly, přátelé, hodně odvahy, abychom zvládli úkoly roku 2015, který přinese další naše životní události. Vše směřuje k Bohu a k Poznání. To je smysl našeho pobytu tady na Zemi. Duchovní růst. Tak si to, prosím, připomínejme. I mně to velmi pomáhá... Uf!
Igor Chaun, 31. 12. 2014


VIDEA Z VÁNOČNÍHO GOSCHA SETKÁNÍ

(24.. 12. 2014) Milí přátelé, vytvořili jsme pro vás videa z našeho nedělního VÁNOČNÍHO GOSCHA SETKÁNÍ 21. 12. 2014. Jsem moc rád, že už je to venku, protože akce v mnohých z nás dlouho doznívala. Byla to docela síla. - Všem, kdo jste se těšili, přeju příjemné sledování a inspiraci. :-) Seznam videí najdete na GoschaTV1 ZDE.. SeznamPo Igorově úvodu následuje Karaimi a Eva Puklová – a také krásné písně Dana a Jany Čadových z Dajány Praha. Nakonec jsem to takto rozdělil, kvůli celkové délce 3 a půl hodiny.
Ještě jednou příjemný Štědrý večer, milý GOŠA PŘÁTELÉ, tady máte dnešní „dárek“. A i já se už přesouvám k odpočinku, meditaci a osobní radosti. – Děkuju za naše sdílení po všechen společný čas. Moc mi to dává. Přeju dobrou chuť k štědrovečerní večeři… :-)  Igor
 


PODĚKOVÁNÍ ZA VÁNOČNÍ GOŠA SETKÁNÍ.

(21. 12. 2014) Milí přátelé, tak jsem se vrátil domů po procházce s pár milými Gošárníky Prahou. Mám prosvícené Svátky naším dnešním SETKÁNÍM. Moc děkuju za duchovní moudrost a inspiraci, které zazněly. Co říci více. Evička Puklová je fenomenální. Karaimi také, jsou to bytosti se schopností přímého napojení. Bylo mi mezi vámi skvěle, a jsem "POKORNĚ HRDÝ", že jsme to takhle dnes oslavili. Věřím, že i vy, kdož jste byli osobně, jste to cítili podobně. A že nám zážitek následný kulinářský nevymazal onu hlubokou stopu duchovní. Jak se do našich srdcí otiskla za tři a půl hodiny dnešního VÁNOČNÍHO GOŠA PROGRAMU NA LÁVCE...
Díky, video již velmi brzy na GoschaTV, i pro vás ostatní, možná už zítra... Hezký večer, hodně Světla a radosti, nadějeplné Svátky Vánoční přeje Igor, dneškem opět posílen...


POZDRAV A INFO O ZÍTŘEJŠÍM GOŠA SETKÁNÍ - 21. 12. 2014!

(20. 12. 2014) - Přátelé, zdravím vás a přeju krásnou sobotu. Těším se zítra na naše VÁNOČNÍ GOSCHA SETKÁNÍ v Klubu Lávka, a tady je pár aktuálních informací. - Od 10-ti hodin se pro vás Klub otevře a zahájíme vaši registraci. Po vstupu u stolečku vlevo se rozřadíte podle toho, kdo už má zaplaceno přes účet, nebo kdo bude platit na místě (350,-). Najdeme si vás dle přihlášek ve vytištěných seznamech a OBDRŽÍTE VSTUPENKU. Pak budete pokračovat do kavárny, s možností občerstvení na baru a s možností zakoupit něco z naší vánoční Goša nabídky. Věřím, že silným lákadlem je kniha Bedřicha Kočího O DUCHOVNÍ LÉČBĚ, kterou jsme zvláště přivezli z brněnského nakladatelství Agape, protože se jedná o dílo mimořádné síly a významu. Doporučujeme. (Cena 150,-) V nabídce budou také další knihy, DVD a CD, takže počítejte s možností zakoupení vánočních darů.
UPOZORNĚNÍ: Pokud jste vyplnili a odeslali formulář, tak je vše v pořádku a počítáme s vámi. Platba na místě je regulérní možností. - Pokud jste nestihli vyplnit formulář a zkusíte přijít, nemůžeme vám zaručit, že pro vás vystačí kapacita sálu. Uvidíme podle situace.  
Kolem 10,30 se usadíme v sále a začneme hudbou Dana a Jany Čadových, našich přátel z pražské Dajány. Vystoupí také Písnička Svobodová a možná i Karel Marinov.
V 11,00 vás přivítám já a promluvím krátce o smyslu našich Goscha setkání, o radosti ze společné Cesty za Poznáním, s nadějí a otevřeným srdcem…. A uděláme si malou úvodní meditaci.
V 11,20 vystoupí Karaimi a poví nám o vánoční energii přírody a Země, jak je vnímá v těchto dnech, a o potřebě Lásky a návratu Světla na Zem. Tak jsme o tom alespoň hovořili v přípravě. Ale Karaimi je krásný nespoutaný živel a v jistě bude hovořit především z momentální inspirace. Těším se. :-)
Následovat bude krátké vystoupení Dana, Jany a Písničky – a uslyšíme i krásnou autorskou píseň Maria v podání Písničky Svobodové…
Kolem 12,00 přivítáme léčitelku a duchovní učitelku Evičku Puklovou. Už naše setkání, když jsme domlouvali podrobnosti vystoupení, bylo velmi silné. Hovořila o „OKÉNKÁCH PŘÍLEŽITOSTÍ“, které se otevírají pro nás všechny v tomto posvátném čase. (Najdete to i na GoschaTV1.) Paní Eva bude hovořit o osvobození se od starých vzorců, strachů, a o šanci uchopit pevněji své dary, své talenty, svou vlastní LIDSKOU SVOBODU, Stvořitelem nám danou do vínku… Paní Eva hovoří prostě, ale velmi moudře a se schopností vysvětlit srozumitelně i „zdánlivě složité zákonitosti duchovního života“.
V průběhu našeho Setkání se také budeme věnovat energii a mystice Vánoc, smyslu příchodu Ježíše Krista, a výročí DVOU LET od „konce světa“ (21. 12. 2012). Budeme hovořit o šanci nového duchovního života, kterou jsme tím dostali… Naše setkání připadá na minutu přesně na toto dvouleté výročí… :-)
Ve druhé části vystoupení paní Evy bude prostor pro vaše otázky, tak si je prosím připravte, její spontánní odpovědi, s použitím „nápovědy“ jejích DUCHOVNÍCH PRŮVODCŮ, opravdu stojí za to. :-)
Ve 14,00 se rozloučíme a přesuneme se do kavárny a přilehlých prostor Klubu Lávka, kde bude připraveno teplé občerstvení – veganské, vegetariánské i běžné.
Zároveň bude znovu dispozici naše VÁNOČNÍ NABÍDKA vybraných knih, CD a DVD.
Společné jídlo a přátelská komunikace mohou trvat do asi 15,30 – pak Klub Lávka opustíme, bude se tam chystat další večerní akce.
Můžeme se pak spontánně projít na Karlův most nebo Nerudovkou vzhůru na terasy pod Strahovským klášterem, s nádherným pohledem na Prahu, kde můžeme přivítat odpolední „návrat Světla“, SVÁTEK ROVNODENNOSTI.

Děkuju, těšíme se na vás, přejeme sílu a radost a SCHOPNOST VĚDOMĚ ČERPAT energii a laskavost Shůry.
Igor a tým GOSCHA.

__________________________

A pro vás, kteří jste ještě nepřešli zcela na pránu, orientační menu připraveného GOŠA občerstvení ve 14h, které je v ceně vaší vstupenky. :-)

Dobroty VEGANSKÉ a VEGETARIÁNSKÉ
objednalo si 70 % z vás (13 % a 57 %)
vaří Green Spirit - https://www.greenspiritbistro.cz/

Svíčková na smetaně se seitanovými kousy "masa" /VEGETARIÁNSKÉ, mléčné, obsahuje lepek/
(pečená kořenová zelenina, smetana, seitan)
 lehce pikantní Guláš se seitanovými kousky masa /VEGAN , obsahuje lepek/
(cibule, paprika, chilli papričky)
Kung Pao /VEGAN/ (restované uzené tofu, žampiony, mrkev, červená paprika, cibule, arašídy, rýže)
Chilli con Carne pikantní mexické jídlo  /VEGAN/ (černé fazole, mrkev, koriandr, soya granulát, sůl pepř, česnek)
Knedlík celozrnný /VEGETARIÁN, obsahuje lepek/
Restované brambory /VEGAN, bezlepkové/ (olej, paprika)
Nachos /VEGAN, bezlepkové/ (tradiční mexické kukuřičné lupínky)
Smažené řepné placičky /VEGETARIÁN/ (červená řepa, pepř, vejce)
Pažitko-tvarohový dip /VEGETARIÁN, bezlepkové/
zeleninové špalíčky syrové - vhodné k pažitkovému dipu /VEGAN, bezlepek/ (mrkev, řapíkatý celer, okurka)
Pomazánka z červené řepy, ochucená čerstvým koriandrem /VEGETARIÁN, bezlepkové/
(pečená řepa, ochucená umeoctem a tvarohem , koriandr čerstvý)
Žitný chléb /VEGETARIÁN/

Dobroty OBVYKLÉ ČESKÉ
(objednalo si 30 % z vás)
vaří Klub Lávka - https://www.lavka.cz/

Kuřeci miniřízečky
Roláda z vepřového kolene
Kuřecí minišpízy v šalvěji
Krájená zelenina s jogurtovým dipem
Čerstvé krájené ovoce
Variace minidezertů


KRÁSNÉ ADVENTNÍ DNY, PŘÁTELÉ!

(19. 12. 2014) Milí Goša přátelé, je dobré si připomenout, že NYNÍ JE ČAS PŘÍCHODU KRISTOVSKÉHO PAPRSKU. - Teď se 1000 krát zúročí každá myšlenka na Něj, každé naše ztišení, každé pokoření se... - Lze to silně osobně vnímat, a zároveň jsem na to byl upozorňován ve všech setkáních s moudrými lidmi, která jsem teď měl. A hovoří tak i četná duchovní svědectví. - Proto si společně připomeňme čas ztišení, příjmu Svátosti, možnost uvědomnění si přímého vztahu "člověk a Bůh". V láskyplném překvapení, když toto spojení opravdu pocítíme... Uf.
Nám všem přeju krásný adventní čas, čas vnitřního DUCHOVNÍHO USEBRÁNÍ SE, který trvá do štědrovečerní půlnoci, a pak ať po všechny další věky naše...
A ať se nám v tomto období „otevře kousek nebe, abychom pocítili, že naše existence má hlubší smysl“. Jak zaznělo v jednom krásném adventním přání, které jsem včera dostal. - Přeju vznešený den i život, přátelé... Igor


MORAVSKÉ BESEDY IGORA CHAUNA V LEDNU 2015

7.1. Zlín / 8.1. Valašské Meziříčí / 14.1. Brno / 15. 1. Hodonín


Milí přátelé, těším se na vás v lednu na Moravě. :-) Téma našeho povídání se dá shrnout jednoduše do tří slov - ŽIVOT, VÍRA, NADĚJE. Aneb o životní a duchovní zkušenosti s "Igorem Chaunem, režisérem, scenáristou, cestovatelem a zakladatelem spolku GOSCHA". Děkuju všem, kteří se na organizaci a pozvání podílejí.
Brzy na viděnou!

ZLÍN - středa 7. 1. 2015
místo konání: Městské divadlo Zlín-Studio Z
začátek v 18,30 - cena :250,-
předprodej v pokladně Městského divadla Zlín: tel: 577 636 207, 737 227 856,
https://www.divadlozlin.cz/cs/vstupenky/online-nakup- vstupenek-jak-na-to/
kontaktní osoba: Blanka Šimůnková-Centrum Centrum Arkána Zlín, tel.: 777 192334
centrumarkana@seznam.cz, www.centrumarkana.cz

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - čtvrtek 8. 1. 2015
místo konání: Harmonie o.s. vzdělávací centrum Paláckého 49, Valašské Meziříčí
začátek 17,30 - vstupné 250,- Kč
rezervace vstupenek on-line na www.harmonievm.cz - tel 603255738

BRNO - středa 14. 1. 2015
místo konání: Kulturní dům Rubín, Makovského nám. 3 Brno Žabovřesky
Začátek 18,00 - vstupné 200,- Kč
předprodej on-line na www.kdrubin.cz (ticketon)
nebo na pokladně PO,ÚT,ČT,PÁ 8,00 - 15,00 hod.; SO 8 – 20 hod
(doporučujeme objednat přes internet)
kontaktní osoba: Mirka Hladíková - hladikovam@volny.cz - tel. 608973798

HODONÍN - čtvrtek 15. 1. 2015
místo konání: Městská knihovna, Nár. třída 36, Hodonín
Začátek v 18,00 - vstupné 200,- Kč
prodej vstupenek na místě, rezervace je možná na vlasta.salaskova@seznam.cz
kontaktní osoba: Vlasta Salašková - tel. 604 109 112

a dále v březnu je už domluveno

KARVINÁ - sobota 21. 3. 2015
Ezoterický festival v Městském domě kultury Karviná 21. - 22. 3.
místo konání: Městský dům kultury, tř. Osvobození 1639/43
kontaktní osoba: Pavla Richterová, +420 606 787 167 - p.richterova@medk.cz
Vstupenky na místě. - Program bude zveřejněn na www.medk.cz


PODĚKOVÁNÍ ZA GOŠÁRNU 13

(15. 12. 2014) Milí přátelé, tak nám právě skončila 13. Gošárna. Moc díky všem, kteří jste se účastnili. Nevím, jak jste to vnímali vy, ale pro mne to byla zase velká síla. Postupně to narůstalo - a v neděli vyvrcholilo přednáškama a meditací. A úplný konec nám byl "shůry napsán" přímo mistrovsky - a zároveň velmi dojemným způsobem. Moc díky kukačče Irence, jakým způsobem na závěr vystoupila. Zakončení téhle Gošárny, to by nevymysleli ani v americkém filmu. Když se ohlédnu za tímhle podivuhodným víkendem, zase si uvědomuju, jak je důležité lidské sdílení, vzájemná posíla, ale i DŮVĚRA A TOLERANCE. - Na Cestě k Bohu zvlášť. Jsem rád, že to tak na Gošárnách máme, cítíme, děláme. Děkuju vám za to.
Tahle Gošárna byla pro mne zvláštní. Nevím, čím to bylo. Mírou naléhavosti? Převažujícím tématem zrození a smrti? Složením hostů? Zvláštním akcentem na praktické rysy duchovního života?
Těžko se mi to popisuje, ale jsem po tomhle víkendu opět naplněný velkou nadějí, radostí a silou. Napadá mne věta, která dnes zazněla od Věry Varady. A která popisuje základní pravdu na duchovní cestě, a tedy Cestě Života: KDYŽ NA SOBĚ NEPRACUJI, TAK JE NA MNĚ PRACOVÁNO! Také lze říci: Když se nenecháš vést, budeš vláčen. A také - LÁSKA ROZDÁVÁNÍM ROSTE. - A Marián Kuffa říká: POZDVIHNI AUTORITU BOHU A ON POZDVIHNE TVOJI! Hm... Po tomhle Setkání je to pro nás zase více srozumitelné...
Prošlo nás tímto víkendem asi 150. Děkuju vám, kteří jste mi při loučení řekli, co pro vás Gošárna znamená, co vám za poslední čtyři roky dala.
Dekuju všem, kdo pomáhali v Goša týmu, i všem, kteří jste přispěli svou přítomností, tolerancí, laskavostí a trpělivostí. A OTEVŘENÝM SRDCEM. Velmi si vážím, že to tak na Gošárně máme.
A koupu se v tom očistnou radostí.
Myslím, že tímhle vším se především rozpomínáme, co to znamená BÝT LIDSKOU BYTOSTÍ. A jak tenhle náš život co nejlépe žít. A jak nesmírný je náš SKUTEČNÝ POTENCIÁL!
Těším se na další setkání, na další akce. Budu rád, když napíšete, až v pořádku dojedete domů. A jaké poznání nebo dojem se ve vás z téhle Gošárny nejvíce otiskly.
Přikládám fotografií, kterou považuji za možná nejkrásnější ilustraci tohoto našeho víkendu... Aneb milá Lucie Ioannah po svém vystoupení...

Přátelé milí, krásné Vánoce, osobní život i co nejplnější napojení a víru přeje Igor.
 

 


PROGRAM SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 13
12. – 14. 12. 2014, hotel Fontána, Brno - www.fontanahotel.cz
 

pátek
14.00 – 18.00 – příjezd, registrace, ubytování
18.00 - 19.00 – večeře
19.15 – Igor úvod, společné přivítání
19.30 – Petr Velechovský – MYSLET SRDCEM – přednáška (www.modraalfa.cz )
20.45 – Irena Nosková – ZPĚV, TANEC - africké písně i české KOLEDY, společně u vánočního stromku
21.30 – společná Goscha diskuse a komunikace v sále

sobota
8.30 – 10.00 – snídaně
10.00 – Igor – STVOŘITEL A VYŠŠÍ PŘÍRODNÍ ZÁKONY, síla Otčenáše (www.goscha.cz)
11.00 – Igor a Lucie Donátová – MALÉ SKUTKY S VELKOU LÁSKOU – O SMYSLU VÍRY A NADĚJE, (aktuální povídání o setkání s Marianem Kuffou a o pobytu v jeho Institutu Krista Spasitele v Žakovcích - www.ikv.sk )
12.00 – Eva Joachimová – KLASICKÁ ČÍNSKÁ MEDICÍNA A FENG REN SHUI (www.joachimova.cz)
13.00 – 14.30 oběd a odpolední pauza, volná Goša komunikace
14.30 – Jiří Kuchař – MŮJ ŽIVOT S LÉČITELI A ČASOPISEM REGENERACE (a historie Mariánských zjevení) - Představení knih z nabídky nakladatelství Eminent. (www.eminent.cz)
16.00 – Viliam Poltikovič – JAK A PROČ JSEM NATÁČEL SERIÁL O SMRTI – přednáška a projekce (vyprávění známého režiséra duchovních filmů o poznání BRÁNY SMRTI, které posiluje NADĚJI) - (www.csfd.cz/tvurce/32487-viliam-poltikovic)
18.00 – 19.00 – večeře
19.30 – Lída a Maruška Hadrubcové - LETEM SVĚTEM NA VOZÍKU – aneb jak jezdíme na Svatá místa (www.klubnarampe.cz/cs/program/letem-svetem-na-voziku)
20.15 – Písnička Svobodová a Karel Marinov – VÁNOČNÍ HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ (www.krmarinov.cz)
21.30 – večerní GOŠA diskuse a volný program

neděle
09.00 – 10.00 – snídaně
10.00 – Igor – společný úvod a meditace
10.30 – Martina Solaria – PŘIROZENÝ POROD, aneb proč jsem se rozhodla být DULOU
11.00 - Vladimír Bohm – NEČEKANÉ VÝSLEDKY POBYTU VE TMĚ (www.vladimirbohm.cz)
12.00 – 13.00 – oběd
13.00 – Věra Várady – ASTROLOGICKÝ VÝHLED NA ROK 2015 (www.astro-varady.cz)
14.00 – Marie Gregorová – OSOBNÍ ZKUŠENOST S PROVÁZENÍM UMÍRAJÍCÍCH (www.sdileni-telc.cz)
15.00 – Lucie Ioannah – O NADĚJI A SVĚTLE VÁNOČNÍM (smysl Vánoc a příchod Světla na Zemi) (www.arche-centrum.cz)
16.00 – 16.30 – Závěrečné vystoupení Igora, společná meditace a rozloučení

V rámci možností doporučujeme vydržet až do konce. Ze zkušenosti se vyplatí sklenout
společnou víkendovou PRÁCI až do závěrečné meditace…. Děkujeme!

POZNÁMKA: Tento program je orientační a počítejte s jeho živelným vývojem! :-)
Změna programu, časový posun, překvapení a obohacení VYHRAZENY! :-)


 


POZOR - VÁNOČNÍ GOŠA SETKÁNÍ
s léčitelkou Evou Puklovou, Karaimi a Igorem v Praze
v neděli 21. 12. na Novotného Lávce v čase 10,30-15h.

PŘIHLÁŠKA a další informace ZDE!
Také se můžete dále hlásit na SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 13
v Brně v hotelu Fontána o víkendu 12. - 14. 12. 201425 LET OD LISTOPADU 89 – kolekce filmů a videí Igora Chauna

Milí přátelé, v těchto dnech oslavíme či si připomeneme čtvrtstoletí od listopadového převratu 1989, zvaného též Sametová revoluce. Protože tato událost zásadně vstoupila do našich životů, dovolte mi připomenout si spolu s vámi na naší GoschaTV1 toto SYMBOLICKÉ VÝROČÍ sérií filmů, ukázek, videí či dokumentů, na nichž jsem se podílel, ať už jako režisér, nebo jako aktivní protagonista na vlastní kůži…
Příjemné sledování a vzpomínání přeje Igor
Vše pospolu najdete v tomto SEZNAMU na GoschaTV1. Další videa ještě přibudou...


Příjemný poslech, přátelé. A dobrou společnou inspiraci... - Kdy už budeme moudřejší? - Nebeské dukáty a cena svobody. - Rozhovor Davida Šťáhlavského s Igorem Chaunem, bývalým studentským vůdcem, režisérem a duchovně hledajícím. Pro stanici Českého rozhlasu Plus, vysíláno 12. 11. 2014.NOVĚ - Můžete se hlásit na SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 13!

(21. 10. 2014) Milí přátelé, moc děkujeme za krásnou společnou Gošárnu 12. - A s radostí vás tímto zveme na naše Goša setkání už potřinácté! - Koná se 12. - 14. prosince 2014, tentokrát na brněnské přehradě v elegantním a příjemném hotelu Fontána. Pořádáme to tam podruhé a minulé setkání (SG9 - 11/2013) patřilo k nejvydařenějším. Srdečně vás zveme - V PŘEDVÁNOČNÍ NÁLADĚ - ke společnému pozastavení, duchovní inspiraci - a sdílení ve VÍŘE, NADĚJI A RADOSTI

Opět se na vás moc těšíme! - Na vás "zasloužilé Gošárníky" i na nováčky nebo Goša "kukačky", kteří zatím jen "nakukujete" na videa nebo do diskusí . :-) Odložte obavy či trému a doražte, budete překvapeni, jak rychle se propojíte a spřátelíte s ostatními. Děje se tak pokaždé a je to jedna z podivuhodných vlastností našich setkávání. Stačí si přivézt důvěru, laskavost a duchovní touhu pro Cestu k Bohu. Na Gošárnách o této Cestě hovoříme různými způsoby, v různých zkušenostech, ale vždy upřímně, osobně a na základě vlastních příběhů. Vystupují známé osobnosti duchovního, uměleckého nebo terapeutického života, ale i řadoví Gošárníci, kteří ucítí potřebu se podělit. Tak vzniká jedinečná atmosféra našich akcí, jak ji znáte z našich videí. Vše natáčíme a následně umisťujeme na Youtube, kanál GoschaTV1.
Program SG13 je téměř hotov, sestavoval se souběžně s právě dokončenou SG12. Bude opět "výživný" a máte se NA CO TĚŠIT! :-) A v hotelu nám připraví i vánoční stromeček, takže minidárky navzájem možné, v symbolické rovině... :-)
V sobotu večer si u stromečku zazpíváme. Vánoční pečivo na ochutnávku VÍTÁNO! :-)

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ A podrobné informace najdete v sekci BESEDY A AKCE

Tato naše setkání jsou velkou posilou a učením i pro nás samé.
Těšíme se na Vás, na naše další přátelské Goša setkání, a na vzájemnou výměnu životní a duchovní zkušenosti, při těch našich podivuhodných cestách životem…
Díky, Igor a tým Goscha


Takový byl PROGRAM setkání Gošárníků 12

(17. – 19. 10. 2014, Geofond, Chotěboř)

Přátelé, tady je program na naši víkendovou Gošárnu. Moc se těším, poděkování vám, kteří se chystáte, a hlavně těm, kteří se rozhodli podělit se ve vystoupeních o svou zkušenost. – Většinu zase natočíme a POSTUPNĚ zveřejníme i PRO VÁS OSTATNÍ, kteří se tentokrát nezúčastní.

pátek

14.00 – 18.00 – příjezd, registrace, ubytování
18.00 – 19.00 – večeře
19.15 – Igor úvod, společná meditace – O lidském sdílení aneb PŘÍBĚH MONTYHO            
             (Jak jsem získal nového kamaráda)
20.00 – Jana Štrausová – Indigové děti – ze školky do ZŠ (pokračování přednášky Jany            
             o zkušenosti s malými indigáčky a nové postřehy z povolání učitelky na ZŠ)
21.00 – společná Goscha diskuse a komunikace v sále, venku oheň

sobota

09.00 – 10.00 – snídaně
10.00 – Igor – PROČ POTŘEBUJEME VÍRU, aneb Jak se doopravdy změnit
11.00 – Milan Jeglík – příběh o reinkarnovaných pytlácích (www.nepz.cz)
            (aktuální povídání o záchraně pralesa a projektu Green Life na Borneu)
12.00 – Táňa Havlíčková – OBLÉKÁM SVOU DUŠI - oblečení, které máme na sobě,
            vysílá určité signály (www.tanahavlickova.cz)
13.00 – 15.00 – Oběd a odpolední pauza, volná Goša komunikace

15.00 – Antonín Červený (AGAPE Brno) – LÉČITEL A DIVOTVORCE Bedřich Kočí
            (www.agapebrno.cz), přednáška a Igorova ukázka z díla B. Kočího
            možnost zakoupení knih O duchovní léčbě a PAVLOVY ROZPRAVY

17.00 – SETKÁNÍ S MARIANEM KUFFOU – POZNÁNÍ POKORY – o pobytu
             v Institutu Krista Spasitele (www.ikv.sk) v slovenských Žakovcích vypráví Igor Chaun a Lucie Donátová

18.00 – 19.00 – večeře

20.00 – DUCHOVNOST V PRAXI - společná Goša diskuse
             Pavel Sobek – KOMUNIKACE NA ÚROVNI DUŠE
             o nebeských světech a přímé zkušenosti s různými úrovněmi hmoty
21.00 – Aylan – hudební vystoupení, mantry (společný zpěv Planeta kouzelná, Otvírám se Lásce aj.) www.aylan.cz
             večerní GOŠA program + tanec na staré dobré česko-slovenské fláky.
             Diskžokejka Iva Radulayová!  :-) Souběžně VENKU oheň.

neděle

09.00 – 10.00 – snídaně
10.00 – Igor – společný úvod a meditace
10.20 – Denisa Vaňková:  – POSELSTVÍ OD JESHUY – beseda s českou překladatelkou            
             a zakladatelkou stránek www.jeshua.cz
             Pokud Denisa nepřijede, přesouvá se přednáška na SG 13.
             VARIANTA: pokračování společné meditace v přírodě nebo v sále - dle počasí
11.00 – Vladimír Boehm – Jak převzít 100 % odpovědnost za sebe sama www.vladimirbohm.cz 
11.30 – Zuzana Mejstříková – má Cesta životem: ROZDÍL MEZI KOPANCEM A NAKOPNUTÍM :-)

12.00 – 13.30  - Oběd
13.30 – Iva Radulayová – Partnerské vztahy (www.amiresah.cz)
14.30 – SUFIJSKÁ MEDITACE a staroindická moudrost (přátelské vystoupení, nebude se natáčet)
15.30 – 16.00 – Závěrečné vystoupení Igora, společná meditace a rozloučení

V rámci možností doporučujeme vydržet až do konce. Ze zkušenosti se vyplatí sklenout společnou víkendovou PRÁCI až do závěrečné meditace…. Děkujeme! :-)

POZNÁMKA: změna programu, překvapení a obohacení VYHRAZENY!

PŘIHLÁŠENÍ na https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/


O DUCHOVNÍ LÉČBĚ - NA SG12

(9. 10. 2014) Milí přátelé, přejeme vám dobré dny!
Dnes se v zásadě podařilo dodělat program na Setkání Gošárníků 12 (17. - 19. 10., Chotěboř). Moc se na vás těšíme. Program je bohatý a krásný. Možná největší radost mám ze sobotního odpoledne, kdy se budeme věnovat osobě a práci velkého českého léčitele z období první republiky, pana Bedřicha Kočího. Jeho práce mne v posledních měsících nesmírně oslovila, ovlivnila, a doslova mi vlila novou sílu a posilu VE VÍŘE. Je s podivem, že DOSUD NENÍ V OBECNÉM POVĚDOMÍ tato fenomenální léčitelská a myslitelská osobnost, která uzdravila s pomocí Ježíše Krista (doloženým a lékařsky zmapovaným způsobem!) tisíce "beznadějných případů", včetně invalidů, ochrnutých, slepých, hluchých.
Jak to, že tato postava není více známa a nepokládáme ji za jednoho z největších Čechů minulého století...??? - Ale abych neustrnul u velkých slov. Prostě se v případě Bedřicha Kočího jedná o fenomenální životní příběh i dílo. Nejprve slovutného nakladatele (grafika, Jules Verne apod.) - a pak mezinárodně uznávaného léčitele. Znáte ho? Četli jste tuto knihu O DUCHOVNÍ LÉČBĚ?
- S radostí mohu říci, že se podařilo domluvit se zástupci nakladatelství Agape, které knihu vydalo, že budeme mít na místě několik desítek těchto knih (i jeho Pavlovy rozpravy). A o životě pana Kočího nám přijede vyprávět znalec a editor jeho díla pan ing. Červený. Já sám si připravím úryvky z knihy, a dovolím si je vám v průběhu odpoledne přednést. Máloco mi dalo tolik posily v poslední době, jako tato nemilosrdná kniha k těm, kteří nemají milosrdenství... A víru! Uf!
Podrobný program SG12 zveřejním následně. - Moc se na vás těšíme. Přeju všem silný úplněk, dobré dny, dobrou cestu (už příští víkend!) a vzájemnou pomoc (jako obvykle) při cestě spolujezdecké (kdo odkud a kolik má míst)
A kdo ještě VÁHÁ, tak NEVÁHEJTE. Už teď je nás kolem 150-ti přihlášených, a místa k ubytování rychle ubývají. Myslím, cítím, těším se - že to bude skvělé Setkání... Jinak jako hlavní motiv přednášek a vystoupení jsme zvolili - KDY UŽ SE KONEČNĚ DOOPRAVDY ZMĚNÍM. Takže věřím, že nebude chybět ani sebekritický humor... :-)
Děkujeme. Více o programu už zítra.
Přihlášku a vše potřebné najdete na www.goscha.cz/besedy-a-akce

Díky, zdraví Igor a tým Goscha, tedy Mirka, Šárka, David, a mnoho dalších napomáhajících, za což vám děkujeme...
P.S. - Chvíli jsem si pohrál, docela s Láskou, s tímhle ilustračním fotem... Uf! :-)


Už brzy na SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 12!
(17. - 19. 10. 2014)

Už se múžete hlásit na SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 12!

PŘIHLÁŠKA NA SG12! - Milí Goša přátelé, už brzy začne náš Goša víkend v Chotěboři, naše 12. Setkání. Už je přes stovku přihlášených a moc se na vás těšíme... Na programu průběžně děláme, ale ozývají se hlasy, že by přijelo hodně Gošárníků, co jezdilo na prvá Setkání a že byste uvítali opravdu více času na naši vlastní přátelskou komunikaci a osobní čas... Napište, prosím, svůj názor. Poněkud vtipné je, že jsem si dobře vědom, že "volnější program" slibuji pokaždé, a vždy je to nakonec nesmírně nabitý maratón, i s nečekanými překvapeními v podobě přednášek a hostů... Ale na druhou stranu, jaké si to udláme, takové to budeme mít... Jako v nebi, tak i na Zemi, jako na Gošárně, tak i v životě. Zdraví a těší se Igor a tým Goša - Mirka, David, Šárka, Veronika ... a všichni milí, kdož nám pomáhají... DÍKY!
Přihlášku a info naleznete v sekci  BESEDY A AKCE .


Nové seznamy videí na GoschaTV1   

Milí přátelé, pro lepší přehlednost jsme na našem hlavním kanále GoschaTV1 na Youtube pro vás vytvořili prázdninových 5 seznamů videí, věnovaných tématicky přednáškám Igora, Karaimi, Lucie Ioannah a Kataríny, tedy videím, o která máte zájem a u kterých často píšete, že vás obohacují či posilují na duchovní cestě...
Seznamy najdete na titulní straně GoschaTV1  ZDE .

Nebo jednotlivě na

IGOR CHAUN - 46 videí, 42 hodin

KATEŘINA KARAIMI MOTYČKOVÁ - 7 videí, 8 hodin

LUCIE IOANNAH POLÁKOVÁ - 4 videa, 3 hodiny

KATARÍNA LONE MÝTNA - 9 videí, 7 hodin

TO NEJLEPŠÍ Z KANÁLU GOSCHA TV2 - 10 videí, 12 hodin

Věříme, že vám tyto "videoseznamy" napomohou v lepší orientaci na kanálech Goscha a k dalšímu obohacení z naší práce. :-) Příjemné léto vám přeje Igor a Goscha


INFORMACE O SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 12

Milí přátelé, máme pro vás dobrou zprávu. Datum Setkání Gošárníků číslo 12 získalo konkrétní podobu. Bude to o víkendu 17. - 19. října 2014, opět v areálu rekreačního střediska v Chotěboři. Úplnou novinkou je, že Geofond změnil majitele, a mohu prozradit, že nový majitel je nám velmi nakloněn, a můžeme tedy očekávat laskavost a péči v ještě zesílené míře.
Těším se na další Goša setkání a vzájemnou výměnu životní a duchovní zkušenosti na našich cestách životem…
Na programu začneme pracovat a postupně ho budeme zveřejňovat. Ale říjnový termín si ve svých kalendářích můžete rezervovat už teď. Díky, Igor

POZNÁMKA: Přihláška a způsob platby budou probíhat stejné jako u předešlých Gošáren a zveřejníme formulář…
Vše potřebné postupně najdete tady a na FB Igor Chaun.


PODĚKOVÁNÍ A OHLÉDNUTÍ ZA GOŠA 11 (Igor Chaun, 9. 6. 2014)

Přátelé, zdravím vás a děkuju za krásnou a velmi silnou 11. Gošárnu (6.-8. 6.). - Bylo nás tentokrát "méně", asi sto. A podařilo se tak vytvořit rodinnější a propojenější atmosféru, alespoň takhle jsem to cítil já. Naplnilo se opět pravidlo, že ta "poslední Gošárna" je VŽDY nejlepší! :-) Mnozí jsme měli opět tento pocit. Bylo přítomno nesmírně silné duchovní sdílení a posila, což vyvrcholilo v neděli dopoledne společnou meditací v čase Letnic, totiž sestoupením Ducha svatého. Seděli jsme venku v kruhu u nezapáleného ohně, a přece tam Oheň byl... - Děly se velké věci, a my jsme byli moudří, protože jsme nenatáčeli, a to je takový nový trend, který cítím, protože pro něco je opravdu dobré si na naše setkávání přijet osobně, tam to zažít, a pak si to odnést domů, do svého života, pouze privátně ve vlastní paměti a zkušenosti.

Přednášky jsme ale natáčeli, a těžko nějakou vyzdvihnout, protože to byla síla, jedna po druhé... - Za sebe povím, že skvělé bylo vystoupení Ernestíny Velechovské, některé přítomné "rozbilo na padrť", ale pak zase v Lásce složilo ohromady... :-) Už v pátek nás ale velmi vyburcovala Jana Anie Vorlíčková svým tahem na branku, silou osobnosti a nesmlouvavým apelem na přímý vztah k Bohu.

Fenomenální bylo sobotní vystoupení Jany Štrausové o indigových dětech a její osobní zkušenosti za 17 let práce v mateřské školce. Tohle video, až zveřejním, musíme SPOLEČNĚ co nejvíce rozšířit, protože pokud se OPRAVDU TEĎ rodí nová doba a nové duše přicházejí, právě tohle video by měl vidět opravdu každý. Nádherné vystoupení, díky, Jano...

V sobotu pak bylo také krásné vystoupení Gabrielky Filippi, při kterém jsem si dovolil obrátit obvyklé role, a zpovídal ji, jak to činí ona při představení Léčivého divadla jiným... Děkuju, Gábinko, za krásné a silně citové a pravdivé vystoupení, kde nechyběly ani slzy...

Kdosi řekl na závěr v neděli odpoledne: A to jsem si myslel, že program bude tentokrát slabší... Uf! - :-)

Přátelé, vřele vám doporučuju další 12. Gošárnu, kterou uděláme asi v říjnu, a už tímto vás na ni zvu. - Znovu se nám ukázalo, jak je důležité se setkávat a společně se inspirovat v naději, ve víře a u některých už i ve VĚDĚNÍ. Je opravdu jedinečné vidět, jak přátelská a laskavá atmosféra na našich Setkáních panuje, a já vám za to děkuju.

A jak už jsem řekl, moc velkou radost mi udělalo i to, že přijela dcera Celestýna, protože jak mi sdělila, byla příjemně překvapena, protože si vždy prý myslela, že na Gošárnách MLUVÍM JENOM JÁ, a tak ji to moc nelákalo... :-) :-) Byl jsem moc rád, že naslouchala povídání kolegyně Jany o malých indigáčcích, protože sama také pracuje ve školce... Uf!

I v neděli odpoledne jsme měli nádherný blok vystoupení, kde jsme především sdíleli zážitky z neuvěřitelné dopolední letniční meditace, a vyměňovali si zkušenosti. Pak silně i dojemně hovořila Iva Radulayová Terapeut - o svém osobním vnímání Boha. Děkuju, Ivuško, za tvou sílu, neústupnost i pomoc, kterou dáváš druhým...

A pak přišlo ještě jedno velké překvapení, a sice atomová energie Věry Štěpánkové a její hovor o Bohu, životě a léčení pomocí theta healing. - To bylo něco, a máte se také na co těšit. :-)

No, přátelé, povím vám, že byla tahle naše jedenáctka zase velká síla, a jako obvykle je tím hlavním a nedůležitějším si tu nálož radosti, informací a poznání přenést do našich všedních životů, a svítit tím na cestu sobě i druhým... A to jsem vlastně nezmínil nádherné sobotní vystoupení Dana a Jany Čadových, kteří nám večer rozezvučeli slechy i srdce v léčivém toku slova a hudby... Děkuju!

Ano, moc děkuju všem, kteří přijeli a aktivně - protože s otevřeným srdcem - se účastnili. Děkuju vám všem, kteří jste na nás pomysleli, všem, kdo se jakkoliv přičinili... A děkuju i nehmotným bytostem Lásky, Světla a Dobra, které nás provázely, chránily, laskaly a povzbuzovaly... Uf!

Hezký den a dobrý plný život přeje Igor... - A jak řekla krásně Věra Várady v pátek na úvod: Hřích znamená minout svůj život, své poslání, nenaplnit je... Uf! :-)

Věřím, že jsme všichni v pořádku dojeli domů, a že se vrháme na úkoly svých bytí, jak jsme o tom hovořili: v klidu, laskavosti i důslednosti... :-)


MÁME SE BÁT SVĚTOVÉ KATASTROFY?

Přátelé, rád bych vás upozornil na toto závěrečné video z desáté Gošárny. Hovoří se tam o potřebné věci, totiž jak pozitivně vnímat předpovědi některých senzitivních lidí. Souvisí to s paralelními světy a možností různých pozic našeho vědomí. Video zejména pro vás, kteří se těmito věcmi zabýváte. Děkuju za zájem a společnou inspiraci... IgorV ČERVNU BUDE SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 11! O VÍKENDU 6. až 8. 6. 2014! 

(2. 5. 2014) - Milí přátelé, chtěli bychom se s vámi podělit o dvě noviny. V rámci zeštíhlení akcí Goscha a posunu od velkých akcí k individuální práci na sobě jsme se rozhodli zrušit plánovanou srpnovou "Goša dovolenou" v klášteře Želiv. - Zároveň ale jsme se rozhodli využít vašeho zájmu (a volného termínu v Geofondu v Chotěboři), a udělat před létem ještě jedno Setkání Gošárníků, v pořadí jedenácté. Inspirovala nás k tomu krásná a silná atmosféra naší kulaté dubnové "desítky", a prostě radost, přátelství a silná pozitivní a duchovní inspirace, které jsme tam společně pocítili.
Program Setkání Gošárníků 11 bude tentokrát průběžně zveřejňován. Po zrušení "Goša dovolené" v Želivu se nám tak nabízí poslední velká Goša akce pro několik příštích měsíců. Věříme, že toho využijeme ke společnému setkání a pozitivní inspiraci. K přihlášení prosím použijte tento formulář v rubrice BESEDY A AKCE zde.
Tam také najdete údaje o platbě a další informace. - Těšíme se na vás!
Mimochodem, věříme, že až začneme zveřejňovat videa z naší "10", pomůže vám to v rozhodnutí, pokud váháte. :-)
Připomínáme, že Gošárna je otevřená každému, kdo přijede v dobré vůli a v přátelství, v duchovní toleranci - a nejlépe i s dychtivou vnitřní touhou po Poznání, Lásce a Moudrosti... Uf! :-)
Děkujeme, Igor a tým Goscha.A to je pár fotografií z jubilejní Goša desítky, než budou videa... :-)


Přátelé, moc vás zdravíme a děkujeme za krásnou naši kulatou jubilejní 10. Gošárnu!

(29. 4. 2014) Ona ale vůbec nebyla kulatá, ale spíše štíhlá a dospělá. Mám radost z toho, jací se sešli hosté, přednášky, Gošárníci, kolik inspirace v laskavosti a toleranci zaznělo. - Kdož jste byli, víte, že hlavním tématem byla "duchovní dospělost", která se odvrací od "hledání učitelů" za každou cenu, od hromadění "nových a nových duchovních informací", a začíná UŽ KONEČNĚ PRACOVAT S TÍM, CO VÍME, co jsme si již ověřili a naučili se, pochopili o životě i o sobě, někdy i v procesech velmi bolestných. V tomto duchu se nesly i příspěvky přednášejících, a bylo to velmi podnětné.
Zaznělo toho o víkendu mnoho moudrého, teď už "jen" to žít. Ono už to zní otřepaně, ale mnozí máme vždy tendenci říci - "tohle byla asi pro mne nejlepší Gošárna". Nevím, čím to je, ale opravdu jako kdyby se to pokaždé nějak celé stupňovalo a neslo nás dál, k prvním náznakům a střípkům zmoudření... Pro mne osobně to byla velká síla. A navíc jsem si poprvé "dovolil" - odvážil se - i sám poprosit o pomoc. O radu nejprve Danielu F., a pak o malé spontánní léčení Lucii Ioannah. Moc jim za to děkuju, i sobě, že jsem si dokázal říct. - Má řeč v sále v neděli odpoledne byla tím ovlivněna, a lehkost a vroucí láska k Bohu a jeho dílu, která snad z toho tryskala, byla právě těmito pomocemi ovlivněna, byl jsem očištěnější a volnější... A zase, proč to píšu??? - Abych návodně nám všem připomenul, že "není hanbou" poprosit o pomoc druhého, ať jsme v jakékoliv "pozici" nebo situaci... - Svět a my v něm jsme geniální skládačkou, a může být, že "ten druhý" má právě teď onen "střípek pravdy, moudrosti nebo lásky", který nám chybí, který sami do mozaiky své osobnosti, svého samoléčení, prostě momentálně vložit neumíme... - Moc děkuju.
A jen tak mimochodem, prošlo nás tam tímto víkendem celkem přes 190!
Moc díky i vám, kteří jste na nás mysleli a třeba jste tentokrát nemohli být s námi osobně. Tato Gošárna byla poděkováním i vám, kteří jste v uplynulých třech letech na naše akce jezdili a bez nichž (BEZ VÁS!) by Gošárna nebyla, čím je.
Mluvili jsme také o tom, že v této četnosti setkávání asi pokračovat nebudeme, jen loni bylo 5 velkých Gošáren!, a to nepočítaje naše "Goša kávy a různá setkání po republice - Praha, Brno, Plzeň... Nastává čas spíše OSOBNÍ PRÁCE NA SOBĚ a prohlubování a ukotvování toho, co už "víme". A to se od počátku věků dělá lépe v samotě a tichu, než v přátelské halasnosti, byť láskyplné. ... Ale zároveň nic nekončíme, protože v energii, která se na našich Setkáních vytvořila, by bylo prostě škoda nepokračovat. A v mnohých nádherných přátelstvích. Tohle desáté Setkání nám to zase připomenulo. Budeme prostě pokračovat...

Videa začnu postupně zveřejňovat. Myslím, že se máte na co těšit.

Děkuju, a přeju radost a sílu do života - a připomínám (i sobě!) možnost alespoň občasné myšlenky na našeho nebeského Otce Stvořitele. ... Čistí to totiž duši, srdce i samotnou Matku Zemi, okamžitě, stačí pomyslet...
A čím častěji to dokážeme, tím k Němu můžeme být blíž... A tím méně "budeme překvapeni" až té Síle jednou staneme tváří v tvář, už naplno, už neředěné... Uf! ... Igor Chaun


Přátelé, moc vás zdravíme a těšíme se o víkendu do Chotěboře na naši kulatou 10. jubilejní Gošárnu. Tady je podrobný program. Věříme, že vás příjemně naladí. - Díky všem, co už jste se přihlásili. Dnes (středa), event zítra dopol (čtvrtek), je asi poslední možnost poslat platbu a přihlášku přes internet (ZDE), aby ještě do pátku došla, jinak už to prosím řešte až po příjezdu na místě! - Díky, zdraví Igor a Goša tým.

PROGRAM  „SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 10"

25. -27. 4. 2012, Geofond Chotěboř, Železnohorská 450, www.rsgeofondchotebor.cz

 

Pátek 25. 4.

15 - 18h: příjezdy, registrace, platby a ubytování (při vstupu do sálu stoleček vpravo,
               koordinuje Hanka  Exnerová s pomocí Veroniky a Mirky, děkujeme)
18 - 19h: VEČEŘE

19,15 -  úvod Igor, ZAHÁJENÍ, přivítání.
19,45 - Eva Francová - KUCHAŘKA ZE SVATOJÁNU - „BÝT ŽENOU, VLÁDKYNÍ KRBU, VYŽADUJE
            MNOHEM VÍC NEŽ VAŘIT“.  Goša povídání o životě, stravě a svobodném stylu života těla i duše
            s populární kuchařkou a autorkou zdravých receptů.
            více na https://www.fucharkazesvatojanu.blogspot.cz/  a https://www.facebook.com/KucharkaZeSvatojanu
21h - společná komunikace a venku oheň, posezení. (Možnost občerstvení bude zajištěna :-)


Sobota 26. 4.

9 - 10h: SNÍDANĚ

10 -11h: Igor Chaun - NAŠICH 10 GOŠÁREN A JAK DÁL, přednáška a ohlédnutí - společná meditace
11,-11,30: Renata Herber: NA CO SI DÁT POZOR NA DUCHOVNÍ CESTĚ
                 osobní zkušenost věštkyně a bylinné léčitelky, www.renataherber.cz
11,30 - 12,30: Daniela Fischerová: MOJE ŽIVOTNÍ A DUCHOVNÍ CESTA
                 beseda se známou spisovatelkou, jogínkou a buddhistkou, www.danielafischerova.cz,

12,30 - 14h: OBĚD

14 - 15,30: Tomáš Pfeiffer - PROČ JE NA DUCHOVNÍ CESTĚ DŮLEŽITÁ POKORA, biotronik a léčitel, www.dub.cz 
15,30 - 17h: Karaimi - JAK VNÍMAT PROBÍHAJÍCÍ ZMĚNY A JAK SE V NICH ORIENTOVAT, www.haluzice.cz
17h - společná Goša komunikace, případně procházka údolím řeky Doubravky

18,30 - 20,00: VEČEŘE, poté vyklizení části sálu
20,30 - 22h: rokenrolová tancovačka, případně společná volná komunikace, oheň venku


Neděle 27. 4.


9 - 10h: SNÍDANĚ
10 -11h: Milan Jeglík a Zuzana Koloušová - AKTUÁLNÍ SITUACE OCHRANY TYGRÚ A ORANGUTANŮ NA SUMATŘE. Pokračování životního příběhu bývalého brněnského kriminalisty, nyní ochránce zvířat před pytláky na Sumatře.www.adventure-leuser.com
11h - Vláďa Bém - TRANSFORMACE MUŽSKÉ SEXUÁLNÍ ENERGIE, www.vladimirbohm.cz

12 - 13,30: OBĚD

14h - Lucie Ioannah: JAK NEMÍT V HLAVĚ DUCHOVNÍ MIŠMAŠ A ZŮSTAT V ČISTOTĚ
         více o Lucii na www.astroporadna.com a www.arche-centrum.cz
15h - společná komunikace a beseda
16h - Igor Chaun - MEDITACE A ZÁVĚREČNÉ ROZLOUČENÍ
         (Pokud je to pro vás možné, doporučujeme jako vždy zůstat až do konce a sklenout společné setkání závěrečnou meditací.)

ORGANIZAČNÍ POZNÁMKY:
- Odbočení z hlavní silnice v Chotěboři bude opět unačeno balónky.
- Kdybyste se někdo ztratil nebo potřeboval pomoc s přívozem nebo odvozem z nádraží, volejte na mobil Hanku Exnerovou 724 035 498
nebo Veroniku 775 235 592. V rámci možností pomůžeme.
- Věříme, že si zase navzájem pomůžeme s odvozem a přívozem na místo.
Komunikaci doporučuji ve vytvořené Události na FB - https://www.facebook.com/events/1398297357101743/

 

Děkujeme za společné sdílení lásky, naděje,
víry a pozitivity. - KOČÁR SVĚTLA TÁHNEME DÁL!


 

TOČILI JSME PRO VÁS NA EVOLUTION 2014!

(17. 4. 2014) Přátelé, na právě skončeném festivalu EVOLUTION (dříve Esoterika) jsme pro vás natočili několik desítek videí na duchovní nebo motivační témata. Postupně budeme videa zpracovávat a zveřejňovat na našem videokále GoschaTV1 na Youtube. Už teď tam najdete 10 videí, která za první 4 dny vidělo přes 20 000 diváků. Děkujeme za váš zájem i za váš případný příspěvek na naši činnost ZDE.


NOVÉ VIDEO! 

Zveřejnění životopisu Edgara Cayceho na Gossscha1 mne znovu přivedlo ke studiu jeho pozoruhodného života a díla. Tady je malé spontánní video, které v několika větách shrnuje nejzásadnější principy a učení, které se v jeho výkladech a předpovědích objevují. - Je to vlastně osobní video, "náhodně" vzniklé při návštěvě Lucie u mne na statku. Díky za její  inspiraci a pohotovou práci kameramanky!
Ať žije Goscha!
Ať žije vzájemná pozitivní posila, inspirace a naděje na Cestě! :-)
https://www.youtube.com/watch?v=OSf3BaGW8TIKe svému překvapení jsem byl oceněn Bludným balvanem skeptického spolku Sisyfos. - Děkuju za tuto nečekanou reklamu a vlastně i za vlídná slova, která hodnocení mé činnosti převážně provázejí... :-)
Tady je odkaz na celé zdůvodnění od spolku Sisyfos a pana Grygara... Děkuju, Igor Chaun :-)

 


Goša den v Praze a tibetská thanka, 22. 3. 2014

Přátelé, chtěl bych vám poděkovat za opravdu krásný dnešní den. Ten dárek, co jste mi dali k narozeninám 22. 8. 2013, je prostě nádherný... - Ze srdce děkuju všem, kteří přispěli, a děkuju všem, kteří dnes mohli dorazit fyzicky... Na fotografii mne vidíte s krásnou tibetskou thankou, která po osmi měsících práce a cestování z Nepálu dorazila sem k nám... Je to vznešený a duchovní dar, za který s dojetím děkuju.
V sekci FOTOGALERIE tady, najdete 40 vybraných fotek z dnešního nesmírně nabitého a krásného Goša dne v Praze, kde jsme toho stihli hodně, včetně pražského Jezulátka, Karlova mostu, setkání s Tárakem, prohlídky obrázků u mne doma, a hlavně SETKÁNÍ v Yak Yeti, přednášky o tibetských thankách od Tomáše Beránka a dokonce pak i popovídání a malou silnou meditaci...
Moc děkuju za tahle setkávání, přátelé, život je pak krásnější a plnější...
Děkuju za podporu na společné Cestě. - Igor ChaunPŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ A DALŠÍ INFO
NA SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 10!

 

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ A DALŠÍ INFO NA SETKÁNÍ GOŠÁRNÍKŮ 10!

Přátelé! Už se můžete hlásit na naši jubilejní desátou Gošárnu! Těšíme se na vás. ZDE naleznete formulář a info - v sekci BESEDY A AKCE.

 


JAK SE PŘIHLÁSIT NA SG 10,
na jubilejní desátou Gošárnu v Geofondu v Chotěboři
25. - 27. 4. 2014

Přátelé, tady je informace, na kterou mnozí čekáte - a zejména Mirečka, která je zavalena vašimi dotazy a přihláškami. (Promiň!) - Ale tuto akci nedělá, je to přes NOVÝ GOŠA FORMULÁŘ, který najdete na https://www.goscha.cz/besedy-a-akce/
Je vedený rovnou na Hanku Exnerovou a Geofond.

Takže je třeba udělat:

1) poslat zálohu 500,- Kč na účet 2900232586/2010 pod svým plným jménem, označit SG10 a jako variabilní symbol své číslo telefonu. - Je to váš příspěvek na celý víkendový Goša program. Když nedorazíte, použijeme ho na natáčení dalších videí a aktivit. Děkujeme. (V případě jednodenního pobytu se lze na místě domluvit na sníženou platbu.)

2) Vyplnit PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ ZDE a odeslat. Jmenovitě každý za sebe. Možný je i osobní kontakt nebo dotaz Hance Exnerové do Geofondu, označený SG10. - E-mail je exnerjosef@seznam.cz a mobil 724035498.

CENY jsou opět mírné, tedy 250 Kč za noc a  jídlo je: 40 Kč snídaně formou švédského stolu, 80 Kč oběd a 70 Kč večeře.
Ubytování bude opět v Geofondu i v kapacitách v okolí. Ubytováni budete podle pořadí příjezdu a podle volných kapacit, ale přihláškou máte ubytování zajištěno. – Je možné i zajistit si vlastní ubytování v okolí (nebo když bydlíte poblíž), pak zaplatíte pouze příspěvek na program při registraci. Děkujeme.

POZNÁMKA:  Očekáváme tentokrát velký zájem, takže doporučuji s PŘIHLAŠOVACÍM FORMULÁŘEM neváhat. :-)
Příjezdy jsou možné opět už v pátek od oběda. Každý se zaregistruje u stolečku vlevo při vstupu do sálu. Podle své objednávky zaplatí ubytování a případně stravu, masovou nebo vegetariánskou. – Za program, bude možné zaplatit i při registraci, případně jako jednodenní vstupné (250,-).
Společný program začne v pátek po večeři v 19 h. Na programu se ještě pracuje a bude průběžně zveřejňován. - Závěr je v neděli kolem 17. hodiny.

DOPORUČENÍ - jako vždy má smysl vydržet až do konce, má to podivuhodné účinky, když Setkání a společnou Práci skleneme v závěrečné meditaci, modlitbě, poděkování sobě i Vzhůru. Kdo jste to už zažili, asi mi dáte za pravdu. Program průběžně upřesňujeme a bude zveřejněn, ale vypadá to, že si v sobotu večer opravdu uděláme rokenrolovou tancovačku. :-) Pokud někdo jedete „poprvé“ a „sám“, buďte v klidu, po pěti minutách už o tom nebudete vědět… :-)
Děkujeme, těší se na vás Igor a Goša tým.
 


                                    

MÁME SE BÁT? - CO NÁS ČEKÁ???
Igor Chaun, 18. 3. 2014

Zabýval jsem se teď dvěma videi s nejslavnějšími proroky a jasnovidci, abych je nahrál na Gossscha1 na YT. - Vyjadřují se často i k našim nadcházejícím dnům, a ne vždy jsou to povzbudivé vize. - Vyvstala tedy otázka: Jak to vnímat? MÁME SE BÁT? A co nás vlastně čeká?

Inu, povím vám, co nás čeká: NA CO BUDEME MYSLET, čemu budeme věnovat energii, TO NÁS POTKÁ! Nebojme se tedy katastrofických vizí, ani potenciální hrozby "třetí světové války"! Ale nemysleme na ně...

Povím vám jednu důležitou věc. Trvalo mi mnoho let, než jsem to pochopil. Jak funguje jedno velké tajemství bytí, podstata jedné iluze, o které hovoří „moudří“ všech dob…

A řeknu to rovnou: podle našich myšlenek a postojů NEUSTÁLE PROBÍHÁ ROZŘAZOVÁNÍ DO PARALELNÍCH MULTIKOSMŮ, ve kterých (jak, s kým a za jakých dějinných okolností!) BUDEME ŽÍT. A v těchto jiných světech se některé prorokované události naplňují, ale „tady“ nás mohou minout. Naše stínové vědomí je "tam" neustále také (také tam „existujeme“), ale míza našeho bytí je vždy, kde si uvědomujeme TADY A TEĎ, a třeba i tento text. Naše ukotvení v různých světech multiversa se neustále mění a je vždy řízeno tím, kam napřímíme "většinové pole svého vědomí“, jak s ním pracujeme, a kam jsme tedy jeho prostřednictvím sami sebe umístili. Rozhoduje, na co nejvíce myslíme, „jakým Igorem“ se nejvíce cítíme být, jsme-li více v lásce než ve zlobě, v radosti než ve strachu a tak podobně, a tím plynule v rámci přírodních vesmírných zákonů sami sebe v každém okamžiku znovu a znovu přeřazujeme (ne tedy jednou za rok či za život, ale v neuvěřitelně rychlém sledu okamžiků "teď") z jedné reality do druhé v rámci nekonečných paralelních světů.

Pokud se tedy "nenaplní" nějaké chmurné proroctví, je na místě pokorná radost a poděkování (sobě), nikoliv výsměch či znectění proroka. Oni prostě odečítají (ti skuteční jasnovidci) z akášických záznamů varianty možného vývoje lidstva a Země a varují nás, ať je to Edgar Cayce, Nostradamus, indiáni kmene Hopi, Svatý Malachiáš, Baba Vanga nebo Matka Shiptonová a další... Ostatně oni sami zdůrazňují, že BUDOUCNOST NENÍ PŘESNĚ URČENA! A že ji živě dotváříme a volíme MY...

Na pojem "mít osud ve vlastních rukou" tedy můžeme nahlížet i tak, že jsme to MY SAMI, KDO SE POSTOJEM A KVALITOU VĚDOMÍ rozřazujeme stále znovu a znovu do různých realit multikosmů, a v každé mikrovteřině pomyslně přeskakujeme do tetelících se mikrodestiček potencialit, visících od prvopočátku ve znehybnělém kosmu. To teprve jejich sled vnímání vytváří zdání našeho prostoru a času, ony však jen připravené a existující JSOU... Nejsme tam zbloudilými cizinci a nejsme neočekáváni. Právě za tímto účelem totiž Stvořitel mnohovesmír stvořil.
Tyto světy - a my v nich - se neodehrávají lineárně a v čase jeden po druhém, ale dějí se stejně ŽIVĚ A SOUČASNĚ, jako kupříkladu životy rodin v bytech velkého panelového domu. Naráz v různosti, jenže z bytu do bytu stěhovány...

A ještě k tomu času...

Máte pocit, že je těžké pochopit, že vše probíhá SOUČASNĚ?

Že čas je jen pouhým součtem momentů TEĎ?Že čas je jen biologická pomůcka smyslů pro "život na Zemi"?
Že čas vzniká, když vědomí biologického života postupně nasvětluje jednotlivé aspekty bytí, jeden po druhém...?

Pochopil jsem to, když jsem se díval po zahradě - na záhon měsíčků, jasně zářících. Vlastně nezářily všechny. - Naklonil jsem se nad nimi a zíral. Některé ještě byly zavinuté, jiné už pootevřené, a mnoho jich už plálo jasným květem. Některé už i odkvétaly... Vedle sebe byla poupata, zářivci i odkvétající těla. A přece to byl jeden záhon, jeden děj. Mé vědomí to "bylo schopné obsáhnout". Nechápal jsem květy odděleně, každý jako jinou realitu v různé fázi života, ale byl jsem schopen vnímat to jako JEDEN ZÁHON o mnoha probíhajících životech... Tak je to i s našimi životy a "reinkarnacemi", tak je to i s multisvěty. Je to všechno JEDEN STVOŘITELŮV ZÁHON. Akorát naše vědomí ještě nemá běžně schopnost to nahlédnout „vcelku“.

V každé vteřině napomáháme svému nabližování do vyšších vibračních a světelných dimenzí, a - jinak řečeno - je jen na nás, zda do světů vlídnějších a láskyplnějších, nebo do příběhů bolesti. A tím máme i možnost vyhnout se katastrofě (tragédii, bolesti) "proroky předpovězené"...

Je obtížné pochopit, že jsme ve všech těchto světech současně. A že v jednom jsme vždy nejvíce, nejpřítomněji.
Za realitu pak považujeme ten svět, do kterého jsme se nasměrovali tím, že jsme v něm momentálně ukotvili většinový "podíl vědomí". To pro nás pak vytváří TADY A TEĎ. Doslovně... (Můžeme se tak setkat a dát kupříkladu like na FB :-) )

Už nás to poprvé a nesměle učí i moderní kvantová fyzika (a již dávno staří Mistři). Že vše probíhá naráz a že jsme ve více realitách najednou. Nejvíce si sebe uvědomujeme v realitě, kterou jsme si určili pozicí aktuálního vědomí. Pro zajímavost - v tomto světě se MY nyní setkáváme, když máme před sebou tento článek. Do této reality jsme momentálně směřováni většinovým polem vědomí, proto jsme se tady VĚDOMĚ setkali, a můžeme tu psát i číst.... Ale ihned může dojít k okamžitému ROZŘAZENÍ, přičemž já nebo vy můžeme svým postojem a kvalitou vědomí vzápětí "odcestovat" jinam, do jiné reality v multikosmu, a tam umístit svůj většinový stav vědomí. Tam pak můžeme plynule navázat, obydlet „sebe“ v jiných souvislostech a v jiných kulisách osobního i světového "děje". Neboli animovat realitu beztak už existující, protože pro tuto eventualitu v rámci geniality Stvořitelova kosmického superpočítače vždy už souběžně připravenou!

Pro každé jedno naše potenciální rozhodnutí totiž EXISTUJE SAMOSTATNÝ CELÝ SVĚT! Už připravený. A pokud by nebyl, On jej ihned vytvoří, výtryskem Božské tvůrčí síly, svět se všemi podrobnostmi, zdánlivou historií a silou...

Když jsme v divadle, i na průměrném představení, vidíme možná na jevišti pěkné kulisy. Ten namalovaný strom i laň jsou věrohodné, jako pravé... Namaloval je kulisák postupně, od spermatu jelena, přes březost laně, po kůzle a růst, a ten strom od semínka, kterak klíčí a sílí z půdy? Nebo je kulisák namaloval naráz, jak jsou??? Odpověď známe. - NARÁZ, už v této podobě, připravil je pro účel daného příběhu, daného divadelního dějství, daného výjevu...

Stejně tak je to s paralelními světy. Jsou tvořeny AKTEM VRCHOLNÉ TVORBY v každém okamžiku nově a znovu, již v úplnosti, a představa fyzické lidské historie je pro nás jen pomocníkem pro lepší uchopení vlastního rodokmenu - a budíku na poličce (kalendáře na zdi)...

Vše je KULISA RŮSTU DUCHA, kulisa růstu VĚDOMÍ...

Pochystávky vrchního Kulisáře jsou rozmanité, k Jednomu účelu však směřující... A naše neuvědomělé přecházení mezi multisvěty sem a tam je podobné divadelnímu divákovi, který zapomenul, že je to "jen hra". A kulisu obdařil teorií o "původu druhů", o "velkém třesku" a tak podobně...

Mezi paralelními světy se neustále přemisťujeme a neustále rozhodujeme svými myšlenkami "ve kterém z nich budeme". Rozhodujeme přitom nejen povahou svých myšlenek, ale i narůstající kvalitou a čistotou srdce. V těchto světech nás čekají odlišné varianty našeho lidského a duchovního „vývoje“, a jsou tam připraveny všechny následky a souvislosti za činy „tady“. A to nejen po událostech „velkých“, ale i třeba "drobných", jako je opakovaná myšlenka na "nevyhnutelnou válku", na "blížící se katastrofu" nebo třeba i na "posun zemských pólů"... Samostatný paralelní svět je dokonce přichystaný i na variantu, že vstanu ze židle a půjdu se napít. Anebo NEPŮJDU! :-) A tím nezakopnu v předsíni, neprobudím souseda pode mnou, ten nepřevrhne v úleku vodu na spící dítě, to neutrpí trauma a proto se nebude pomočovat a „šťastně se ožení“.

Lze to pochopit u zjevných činů a souvislostí, ale podstatnější je, že stejně to funguje i u MYŠLENKOVÝCH VZORCŮ A FORMACÍ, kterými se naplňujeme a obklopujeme, které vysíláme do okolí… Protože právě těmi nejvíce rozhodujeme o volbě reality, do které se „nepozorovaně“ přeřadíme … a ve které se pochopitelně to či ono PROROCTVÍ buď nestane - anebo naplní…

Je paradoxem, že přeřazení do reality, kde se "katastrofa stane", není z hlediska veškerenstva "trestem" za toto myšlení, ale naopak aktem milosti, protože On jen z principu naplňuje naše přání... (Ruský film Stalker od Andreje Tarkovského.)

Dalším paradoxem je, že tento svět vlastně neexistuje, protože je složen z mikrookamžiků, v nichž neustále sám sebe proměňuje. Na váze kosmických sil je rozhodováno, zda je pro danou potřebu "individuálního vědomí" realita ještě dostačující... A překlápí se jinam v případě potřeby, když to vyvolá sklon a vyzařování vědomí člověka... Je to tedy jev natolik rychlý a neustálý, že jako "paralelní" jej vnímáme jen díky poznatku o kmitání částic v kvantové mechanice (a jejich mizení kamsi z tohoto světa "beze stopy"), ale z mystického hlediska se posléze dovtipujeme Jednoty v mnohosti, o které hovoří (nebo mlčí) Moudří od počátku lidského věku... Postupně se dovtípíme všichni. Ale někteří to odkládáme. :-) Za veselého úsměvu našich duchovních průvodců Na Výšinách... A pod ostřížím zrakem mnohých nevtělených bytostí a sil, které jsou propojenou součástí tohoto reje růstu, pádu a osvobození lidských bytostí... Tebe, mne, nás...

Vzniká jistě otázka, jak tohle neustálé překlápění probíhá na praktické bázi, to ROZŘAZOVÁNÍ DO PARALELNÍCH MULTIKOSMŮ. (Až jako kdybych slyšel jeho tichý kovový šum, ten tikot, to jemné bzučení změny. Nebo to jen pokročila noc?)

Jsem přesvědčený, že Mistři o tom vědí a mohou to používat, vědomě tím „cestovat“. Na naší úrovni si klademe otázku - CO JÁ S TÍM? Mohu to poznat? A pokud přejdu do jiné reality, co moji blízcí nebo přátelé???

V praxi tohoto světa to probíhá naprosto nepozorovaně, plynule, protože NEUSTÁLE! Pokud se s někým rozvážeme, poznáme to podle jeho postupného vymizení z našeho života, stejně tak, je-li to práce nebo jakákoliv životní okolnost. Projeví se to ztrátou zájmu, také často koncem přátelství nebo rozpadem vztahu... Neuvědomíme si to tedy (až na výjimky) naráz, spíše to připomíná postupnou „změnu kulis“ a vymizení některých blízkých z našeho života.

Je to obrovská Stvořitelova hra na efekt domina, ve které každý pád jedné destičky (myšlenky) vždy aktivuje pohyb a reakci jistým směrem. V meditacích nebo při rituálech se změněným stavem vědomí tyto souvislosti často překvapeně vnímáme a uvědomujeme si je. Vidíme, že vše je naráz, vše je už připraveno - a o konkrétní podobě bytí v tom kterém „patře reality“ rozhodujeme svou svobodnou vůlí.

Jsme tedy strůjci svého osudu.

Svými myšlenkami se PRŮBĚŽNĚ PŘEŘAZUJEME do různých paralelních světů... V každém z nich už jsme, ale TADY A TEĎ značí svět, který si uvědomujeme nejvíce a který vždy vyjadřuje nejvyšší možnou kvalitu vědomí, které jsme dosáhli na Cestě ke světlu.

A proto je, přátelé, tak důležitá každá jedna myšlenka na Boha, na Dobro, na Lásku. Uhýbáme tím kolapsům a katastrofám, předpovězeným proroky, a prosmýkáme se z realit, ve kterých bohužel opravdu nastanou...

V „našem světě“ se projeví také, ale jen v náznaku nebo v náhradní a méně bolestné podobě...

Lidským životem lze (bez úhony) projít... Ale je důležitá víra, myšlenka na Boha, dobro, Lásku - a vědomý příklon k těmto metám. Nedaří se nám to držet pořád, ale důležité je pokoušet se stále znovu. Každá jedna střelná modlitba se počítá, každá jedna dobrá myšlenka může pomoci zachránit "náš svět", tedy ten, ve kterém se právě teď nalézám, "spolu s vámi".

Je to naprosto fascinující...

Až s technickou precizností to funguje a pokaždé, když se "vědomě stáváme lepšími", nás to ladí směrem k vyšším světům. A Světlům! A Světcům...! A pomáhá nám to udržet „náš svět“ v klidu, v míru, ve spolupráci a v pokorné radosti z bytí.

Nejsme od těch ostatních realit MULTIKOSMU, neboli MNOHOVESMÍRU, zcela odděleni (vždyť se tam ve stínovém vědomí nalézáme také!), ale podstata našeho lidského bytí je vždy tam, kde vnímáme naše TEĎ A TADY.

Z ostatních realit pak doléhají „sem k nám“ z předpovězených katastrof jen střípky, třeba jako ozvěny a náznaky viděné ve snech, jako nejasná tušení… Nebo jako ony chvilkové propady vědomí "jinam", které, jak jsem dozvěděl, někteří teď prožíváte.

V jistém smyslu na to můžeme nahlížet i tak, že je zapotřebí své vědomí vyzvednout (osvobodit?) z jiných světů, tím ho scelit a opět učinit PLNÝM. Čím jiným je satori, neboli nirvána?

Viděl jsem kdysi inspirující film, a vy mi jistě jako filmaři tento příklad prominete... Jednalo se o bojovníka z Multivesmíru, který postupně hledal a zabíjel sebe v různých realitách, a vždy se tím sloučil se svou silou.... Zbýval jen jediný, poslední, kterého ještě musel zmoci... Ten film se jmenoval JEDINÝ. A hluboce mne zasáhl nejen proto, že mám rád kung-fu…

Ostatně jsou to právě citlivé duše umělecké, které často vyjadřují tušení a nápovědu, které ještě věda jaksi říci neumí, nebo "nemůže"…

Proto je tak důležité pozitivně myslet. Nevěřit na válku, nevěřit na apokalypsu, nebát se krize na Krymu. Nebát se proroctví. - Možná se to stane, ba určitě se to stane. Ale já u toho SE SVÝM SVĚTEM nemusím být... Není to povinné. Je to VOLITELNÉ! Do značné míry... Jako předměty ve škole... Tak jestli chcete, tak se přidejte. V tom mém světe se NENÍ ČEHO BÁT. Jen vlastního strachu ... a míry svobody, když si ji uvědomíme. Protože ta přináší ODPOVĚDNOST za vlastní život, právě tam, kde teď jsem, v rámci celého Stvořitelova MULTIKOSMU.

Děkuju, Igor Chaun, 18. 3. 2014

----------------------------------------------------------------

Odkazy na související videa:

O PODSTATĚ ČASU - Igor Chaun (a Morgan Freeman a Julian Barbour :-)

https://www.youtube.com/watch?v=dm0n1IHgvKM

PARALELNÍ SVĚTY a radost ze Stvořitelova díla! :-) Igor Chaun (Brno, 14. 5. 2013)

https://www.youtube.com/watch?v=2X88HVD4Bng

PARALELNÍ SVĚTY - velmi inspirující britský dokument

https://www.youtube.com/watch?v=t6GCDiJLX48

Domino efekt

https://www.youtube.com/watch?v=IXtDChNB3gc 

VESMÍRNÁ GALERIE TADY NA ZEMI - Igor Chaun (13. 8. 2013)  

https://www.youtube.com/watch?v=GzyZyMsXQVE

 

Dva filmy o jasnovidcích, které mne inspirovaly:

Edgar Cayce - PROROCTVÍ A ŽIVOT  

https://www.youtube.com/watch?v=GzyZyMsXQVE

Nejslavnější proroci a věštci

https://www.youtube.com/watch?v=fBg2TaYxNkM

 

Film, o kterém jsem psal:

Jediný (The One)

Akční / Thriller / Sci-Fi - USA, 2001, 84 min

POPISKA DISTRIBUTORA: Představte si, že existujete v různých podobách v paralelních světech. Vaše alter ega prožívají rozmanité osudy a se smrtí každého vesmírného dvojníka se rozdělí jeho síla a energie mezi zbývající. Přechody mezi jednotlivými světy - kvantové tunely známé jako červí díry - hlídají speciální agenti multiversa. Jeden z nich, bývalý agent Yulaw, už zničil v paralelních světech 123 svých alternativních životů. Už zbývá jen poslední dvojče na Zemi, uznávaný veterán losangeleského policejního oddělení Gabe. Jeho život, spokojené manželství i čest se ocitnou v troskách, když Yulaw vnikne do jeho světa, hnaný touhou stát se nejmocnějším, neporazitelným jedinečným. Křehká rovnováha vesmíru je ohrožena, osudová bitva mezi dobrem a zlem vrcholí.Svérázná duchovní učitelka sestoupila ze slovenských hor a začala se dělit o své poznání. - Přátelé, málokdo vzbudil na Goša setkáních tak silné, ale i rozporuplné reakce, jako právě tato osobitá Marcelka. Pokud vás se svým manželem Romkem zaujala, zveme vás na jejich třídenní seminář duchovní inspirace, meditace a sdílení, který pod záštitou Goscha pořádáme o víkendu 7. - 9. února 2014 na brněnské přehradě. (Hotel Fontána Brno, Kníničky 814, 63500 Brno)

Program bude asi značně spontánní a nelze vyloučit, že jeho značnou část se budete pouze SMÁT nebo OBJÍMAT. :-) To je ovšem „riziko“ (i příležitost!) při každém setkání s Marcelkou… :-)

PŘIHLÁŠKY u Mirky Hladíkové na hladikovam@volny.cz nebo na 608973798. - Po přihlášení vám zašleme platební údaje a podrobné informace.

CENA za program, ubytování a stravu (plná penze) je 1.900,- korun, od pátku do neděle.

ČASOVÝ ROZVRH:
Příjezdy a ubytování doporučujeme v pátek od oběda a společný program začínáme pak večeří v 18,30, od 20-ti hodin pak nastane první SDÍLENÍ a meditace.
Sobota 8-9 snídaně; 9,30 -12 sdílení a meditace; 12,30-13,30 oběd; 14-18 sdílení a meditace; 18-19,30 večeře; 20-22 meditace
Neděle 8-9 snídaně; 9,30 -12 sdílení a meditace; 12,30-13,30 oběd.
Program končí v neděli odpoledne. Semináře je doporučené zúčastnit se celého.

Marcelka sebe samu vnímá jako člověka, který je „vším a ničím“. Před zhruba šesti lety si prošla velkou změnou, kterou můžeme pomocně nazvat třeba Probuzením nebo Osvícením.
Marcelka sama říká: „Je to čisté vědomí, které k sobě přitahuje vědomí v projekcích ostatních lidí. Záleží jen na našem rozhodnutí, jestli chceme změnu nebo ne.“

Těšíme se na vás…
Igor a Goscha tým.


KONEC SVĚTA V ROCE 2012 OPRAVDU NASTAL! 

(Igor Chaun, 29. ledna 2014)

Totiž konec starého světa, jak jsme jej znali a cítili. Co to znamená? Měl jsem dnes o tom zajímavý rozhovor s panem Juklem. Shodli jsme se, že všechno, co teď prožíváme - všechny naše bolestné zážitky, pocity a prozření v těchto dnech - jsou právě důsledkem toho, že se změnily vibrační, energetické a magnetické vlivy dopadající na Zemi, respektive velice zesílily.

Přesně o tomhle jsem se dnes při natáčení v Sádku u Poličky bavil s léčitelem a bylinkářem panem Bohumilem Juklem - a velice mi to pomohlo pochopit procesy, probíhající u mě už někdy od Vánoc. A možná i u mnohých z vás. ... No, u těch citlivějších určitě. :-) Ale čeká nás to všechny.

Ano, teď se opravdu vyjevuje, jaký kdo je, masky padají, přetvářky také. Už si prostě nemůžeme postaru lhát, a to nejen jeden člověk druhému, ale dokonce ani sami sobě. Proto tolik očistné a pravdivé BOLESTI v těchto dnech. ... Prostě se ukazuje, jaký kdo doopravdy je, kolik nabral, co se naučil a jak je ochoten v Bohu, v Pravdě a v Lásce to SKUTEČNĚ POUŽÍVAT - v běžném žití tady. Je to velmi náročné. Protože se zároveň aktivují i smutky, vzteky, sebelítosti a různé "nepropíchnuté balónky" našich podvědomí a neřešených bolestí duše.

Pan Jukl říkal, že to teď zase vrcholilo o uplynulém víkendu, kdy Zemi zasáhla nějaká zvláštní konstelace slunečního záření a energií, a lidé mu "padali jak švestky". Měli náhle srdeční záchvaty, průjmy a tak podobně.

Moc mě to zaujalo, tak se o to s vámi dělím.

Receptem na přežití těchto dnů je - shodli jsme se - klidné plutí v souladu s tím, co dokážeme, a nepřepínat se v tom, co teď nedokážeme. Nejít teď do ničeho "na sílu". Plout pospolu s energiemi, myslet na Boží náruč, která nás objimá. Vnímat ji, kterak se objeví a laská nás, sotva si ji představíme, sotva si ji uvědomíme.

Také bych za sebe dodal, že ŽÍT V TĚCHTO DNECH není "za trest", je to naopak za odměnu. Je to PŘÍLEŽITOST - za to vše, čím už jsme prošli, co jsme dokázali, v mnoha životech, v mnoha Bytích... Je to příležitost skočit, pochopit, růst, léčit se, směrovat aktivněji k Bohu - či si prostě uvědomit, že už v Bohu dávno jsme. I se svými bolestmi, poruchami, smutky, ale i ve své lidské kráse, bohatosti a důležitosti. Protože Stvořitel, který zrodil celý multikosmos, si dal tu práci i s námi, s našimi těly, s našimi orgány, s naší myslí a duší. Stáli jsme mu za to.

Máme tedy význam a důležitost potvrzenou SAMOTNÝM STVOŘITELEM!

To když si člověk uvědomí, nemůže už vnímat věci postaru.

Tak jsem si to chtěl spolu s vámi připomenout, přátelé milí.

Cynikové a materialističtí smíšci triumfovali CHYBNĚ v konci roku 2012, v domnění, že vše zůstalo při starém. Konec světa opravdu nastal, ale toho starého, kde následek byl příčině ještě oddálen, kde kulisy světa zdály se hmatatelnější, kde iluzi, lež i sebeklam bylo ještě obtížné prohlédnout. Tenhle nový svět, který se na nás vykulil, nás bolí. Zatím. Protože mu zvykáme. I té nové naléhavé výzvě - k bytí v Pravdě. Jsme zaskočeni. Protože teď už tak snadno nikoho neočůráme. Ani sebe!

Ale zvykáme si. ... Jako vždy, jsem optimista. ... Díky dnešku jsem mnohé pochopil. Co se vlastně děje, co cítíme v těchto dnech... Že se hroutí staré jistoty a naléhavě vzrůstá potřeba OSOBNÍHO ŽIVOTA V PRAVDĚ a v souladu se sebou, a tedy s celým Vesmírem...

Přeju hezký večer, přátelé milí. :-). S panem Juklem jsem krom krásných pasáží pro cyklus Kouzelné bylinky stačil natočit i něco pro Goscha TV, třeba mi odpověděl na mou oblíbenou otázku CO JE TO LÁSKA? :-) Už brzy to bude k vidění.... Igor


 


Kontakt

GOSCHA spolek

Pukšice 16
Uhelná Příbram
582 82 Golčův Jeníkov
IČO: 22769056
DIČ: CZ22769056


Igor Chaun
David Borůvka
Ivana Vitáková
Šárka Hudečková
Děkujeme, že přicházíte
nabrat inspiraci a posilu!